Посилення адміністративного тиску на роботодавців можуть залишити українців без зарплат. Таку думку висловив експерт з економічних питань, член Центрального проводу Української народної партії, Борис КУШНІРУК, коментуючи наміри Державної інспекції з питань праці запровадити більш жорсткі санкції за порушення трудового законодавства.

 

"Жодні санкції не вирішать питання тіньових зарплат, якщо перед тим не усунути економічні передумови для виходу підприємств у тінь і не зацікавити самого найманого працівника в отриманні зарплати офіційно", - сказав Борис КУШНІРУК.

 

На думку економіста, "головним гальмом легалізації зарплат є відсутність реальної пенсійної реформи". "Держава повинна зменшити обов’язки солідарної пенсійної системи, яка у розвинених економіках забезпечує лише необхідний прожитковий мінімум. У працівника з’явиться мотивація слідкувати за тим, щоб його зарплата була офіційною, а для роботодавця податкове навантаження буде не настільки великим", - сказав Борис КУШНІРУК.

 

Натомість усі "пільгові і підвищені пенсійні виплати мають здійснюватися за рахунок приватних чи корпоративних пенсійних фондів." "Тоді ці виплати не будуть лягати непідйомним тягарем на загальний пенсійний фонд і не буде постійної потреби збільшувати відрахування до нього", - підсумував Борис КУШНІРУК.

 

Нагадаємо,  нещодавно голова Державної інспекції з питань праці, Андрій Черкасов повідомив, що уряд планує вже у жовтні подати у парламент п’ять законопроектів щодо посилення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства.

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Інститутська, буд. 24/7 офіс 7

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75