Під час громадських слухань з питань виборчого законодавства, які відбулися в Луганську, лідер Луганської обласної організації Української народної партії Валентин ТКАЛИЧ презентував законопроект УНП «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України», який передбачає проведення виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.


Валентин  ТКАЛИЧ зауважив, що за офіційними висновками Венеціанської комісії змішана виборча система не може бути ефективною в Україні. «Спеціалісти з виборчого права порадили Україні іншу виборчу модель – регіональні списки, за якими, наприклад, обираються депутати до польського сейму», – розповів голова Луганської УНП. За його оцінкою, «законопроект, розроблений народними депутатами від УНП, на 100% відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії».


ТКАЛИЧ  наголосив, що «модель з відкритими регіональними списками має переваги і пропорційної, і мажоритарної систем, коли виборець віддає свій голос і за політичну ідеологію, і за конкретну людину, яка представляє цю ідеологію в області».


«Таким  чином, – підкреслив представник УНП, - виборці отримають депутата, який зобов’язаний буде виконувати свої особисті передвиборчі обіцянки і до того ж нестиме політичну відповідальність перед політичною силою, яка його висунула».


Усі рекомендації, вироблені в ході громадських слухань, увійдуть до аналітичного звіту, який буде переданий в Адміністрацію Президента України, Верховну Раду України, Міністерство юстиції України.

 

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Мечнікова 16, офіс 4.1

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75