Експерти  скептично висловлюються  щодо намірів віце-прем'єра, Міністра соціальної політики через законодавчо  гарантовані зарплати вивести економіку з тіні. Зокрема, експерт з економічних питань, член Центрального проводу Української народної партії Борис КУШНІРУК заявив, що «жодні репресивні заходи ще не виводили економіку з тіні».

 

«Змінити  ситуацію з «тіньовим сектором»  можна тільки через одночасні реформи. Сьогодні, як у соціальній, так і в економічній сфері уряд обмежився «косметичними реформами» для «підтримки штанів», а не зміни системи. Тому, швидше за все, нові ініціативи Тігіпка нічого кардинально не змінять», - наголосив представник УНП.

 

Він зауважив, що «в сучасній Україні, де державі  реально бракує фахових і непідкупних  контролерів, боротися з приховуванням  доходів за допомогою адміністративного  тиску практично нереально», –  сказав КУШНІРУК. Він переконаний, що «підприємці обов’язково знайдуть або чергову «діру» в законі, або ж просто відмовляться від офіційної реєстрації».

 

«Всюдисуща  корупція на середньому і найнижчому рівні дозволять таким підприємцям  працювати відносно спокійно, і жодні  закони тут не допоможуть», – зауважив експерт. Він переконаний, що допомогти у цій ситуації зможуть тільки мотиваційні заходи. «По-перше, має бути достатньо малий податковий тиск, щоб підприємцям було вигідно працювати «на біло». По-друге, і роботодавець і працівник мають бути зацікавлені у виплаті офіційних зарплат», – сказав КУШНІРУК.

 

Зробити це можна, на переконання представника УНП, тільки через паралельне проведення податкової і соціальної реформи. «Держава повинна відмовитися від надмірних  соціальних зобов’язань і через  солідарну систему гарантувати тільки базову соціальну допомогу. Левова частка відрахувань із зарплати повинна йти на персоніфіковану систему пенсійного страхування. Тоді працівник буде зацікавлений у «білій зарплаті», – підкреслив Борис КУШНІРУК.

 

Разом з тим, економіст зауважив, що «потрібно посилювати конкуренцію на ринку праці, щоб росли самі зарплати». «Робити це можна через стимулювання економіки, зокрема через запровадження простої і зрозумілої системи спрощеного оподаткування з оборотом до 2 млн. грн. Також можна стимулювати відкриття нових підприємств», - зазначив він.

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Інститутська, буд. 24/7 офіс 7

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75