«Досі робота різних "комісій" зводилась переважно до обґрунтування чергового підвищення цін», - нагадав КУШНІРУК. При цьому, він зауважив, що «на це є об’єктивна причина, адже з радянських часів в ЖКГ України залишилася монополія. Внаслідок того, що в одних руках зосереджені гуртовий продаж, доставка і продаж кінцевому споживачеві, формування ціни цілком залежить від виробника послуг. Водночас споживач повністю позбавлений можливості обирати кращого постачальника послуг».

Представник УНП підкреслив, що «змінити ситуацію на ринку ЖКГ можуть доволі прості, проте непопулярні серед можновладців реформи». Експерт вважає, що потрібно:

«По-перше, вирівняти ціну на газ для приватних  споживачів і промислових. Тоді стане  невигідно використовувати тіньові  схеми, щоб тримати підпільні  виробництва.

По-друге, розділити компанії з гуртового продажу, транспортування енергоносіїв і продажу кінцевим споживачам.

По-третє, передати газо-, водо- та тепло- транспортні  мережі у довготривалу концесію. При  цьому встановити чіткі правила, коли концесіонер матиме право заробляти тільки за рахунок підвищення ефективності, зменшення енерговтрат, а не за рахунок збільшення ціни».

«Усунувши монополію, ціни на ринку послуг ЖКГ зменшаться, оскільки будуть регулюватися конкуренцією. При цьому з повсякдення зникнуть водогони, що протікають, відкриті крани, бездумне спалювання газу. А найбільш незахищені верстви населення будуть отримувати цільову допомогу», - підсумував Борис КУШНІРУК.

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Інститутська, буд. 24/7 офіс 7

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75