Мітинг  пройшов під гаслами «Воля  народам! Воля людині!» та «Слава Україні! Хай живе Бєларусь!», а в центрі Луганська, крім Державного прапора України та партійних стягів, майорів виготовлений луганським студентом біло-червоно-білий прапор Білорусі.


Представник УНП Юрій ЛАЗАРЄВ у своєму виступі розповів про нинішню революційну ситуацію в Білорусі, нагадав про взаємини Білорусі та України в контексті історії, про трагедії, які довелося пережити у складі імперій українцям і білорусам, про наші спільні сучасні проблеми та застеріг чинну українську владу від розбудови подібної до білоруської владної системи.


Присутній на мітингу студент Костянтин КУТОВИЙ, який народився в Білорусі й жив там кілька років, зауважив, що з проголошенням у 1991 році незалежності Білорусі на його батьківщині розпочалося національне відродження, національні атрибути – біло-червоний прапор, герб «Пагоня» та однойменний гімн на вірш Максима Багдановіча – стали державними символами. «Але з приходом до влади ЛУКАШЕНКА, - зауважив КУТОВИЙ, - процес національного відродження почали згортати, національні символи замінили радянськими, відновилася русифікація, сформувався диктаторський режим».


Луганчани, які прийшли підтримати білоруський народ до пам’ятника Тарасові ШЕВЧЕНКУ, почули живу білоруську мову – уривок із поеми Янки КУПАЛИ «Тарасова доля» та пісню «Ви шуміцє, шуміцє нада мною, бярози» з репертуару гурту «Сябри», яку присутні заспівали хором.

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Інститутська, буд. 24/7 офіс 7

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75