Пряму відповідальність за пожежу в копальні на території непрацюючої шахти ім. Володарського несуть очільники Луганської області та міста Свердловська, а також лідер «регіоналів» у парламенті Олександр ЄФРЕМОВ. Про це заявляють у Луганській обласній організації Української народної  партії.


«Починаючи з радянських часів, трагічна статистика загибелі шахтарів тільки підтверджує споживацьке ставлення влади до праці шахтарів: спочатку заради «трудових рекордів», а сьогодні - заради надприбутків, - каже голова Луганської організації УНП Валентин ТКАЛИЧ. - Народ, доведений до зубожіння, не має іншого вибору, окрім ризикувати своїм життям на принизливій рабській роботі в «копанках».


За  словами лідера обласної УНП, «копанки» - це «загальна проблема Донбасу, на яку влада не просто закриває очі, а покриває господарів нелегального видобутку вугілля, адже діють вони з відома чиновників і працівників правоохоронних органів».


Луганська обласна організація УНП у своїй заяві вимагає створити незалежну комісію для неупередженого розслідування трагедії на непрацюючій шахті ім. Володарського, притягти до відповідальності власників копальні, посадовців місцевої й обласної адміністрацій, провести легалізацію «копанок», встановити контроль за охороною праці у вугільній галузі згідно з державними стандартами, а також не заважати широкому громадському контролю за енергетичною сферою.


Довідково. 2 лютого 2012 року близько п'ятої години ранку в «копанці» на території непрацюючої шахти ім. Володарського (шахта закрита в 1997 р.) в селищі Павлівка м. Свердловська на Луганщині, під час несанкціонованого видобутку вугілля на глибині близько 300 м у вентиляційному стволі сталося пожежа. У шахті на той момент перебувало четверо людей. Одного з них в ніч з 2-го на 3 лютого затримали співробітники міліції, у нього обпалені кисті рук. Затримано і двох організаторів незаконного видобутку вугілля.


Міська  прокуратура порушила кримінальну  справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 240 ч.2 КК України.

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Мечнікова 16, офіс 4.1

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75