22 червня 2012 року у Чернігові на День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни громадськість поклала квіти на братські могили (за офіційною версією) з рештками близько 3000 підпільників, партизан та мирних жителів на старому Руському кладовищі по вул. Старобілоуській, 6. Серед яких – Герой Радянського Союзу Панас Трохимович Кулик – учасник радянсько-фінської війні і Остерського підпілля.


Настоятель Кафедрального собору Святої великомучениці Катерини Української православної церкви Київського Патріархату отець Євген Орда відслужив поминальне богослужіння за вбитими окупантами українцями та всіма жертвами війни.


Представники Чернігівської обласної організації Української народної партії, «Народної самооборони», журналісти поклали квіти до нині призабутого владою та широкими верствами городян обласного центру поховання.


Заступник голови Чернігівської обласної організації УНП Сергій Соломаха нагадав присутнім, що у 1959 році тут урочисто перепоховали рештки страчених гітлерівцями підпільників, партизан та мирних жителів під стінами Єлицького монастиря і Чернігівського слідчого ізолятора по вул. Тихий.


Він підкреслив, що на думку старожилів тут у братських могилах також перепоховані жертви комуністичного режиму у 20-30-тих років, які були знайдені на тому ж місці, але перепоховані як жертви нацистів. Можливо тому і знайшлися ініціатори забуття цього поховання, а пам’ятник у напівзруйнованому стані – наочного свідоцтва звірячої сутності нацистського та сталінського тоталітарних режимів.


Правду не заховати! Ніхто не забутий, ніщо не забуто!

 

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Інститутська, буд. 24/7 офіс 7

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75