Українська народна партія вимагає створити спільну комісію з представників Міністерства культури, Київської міської державної адміністрації, Верховної Ради, Міністерства внутрішніх справ та Національної комісії України у справах ЮНЕСКО щодо фактів незаконної забудови центральної частини Києва. У цьому впевнений заступник голови Української народної партії Володимир ШОВКОШИТНИЙ.

 

«Якщо цього не зробити, Україні загрожує згортання співпраці з ЮНЕСКО та виключення Софії Київської та Києво-Печерської Лаври з переліку об’єктів всесвітньої спадщини», – переконаний він.

 

За словами ШОВКОШИТНОГО, «ЮНЕСКО дало Україні останнє «китайське» попередження, щоб виправити помилки та зупинити незаконну забудову центральної частини Києва. «Склалася безглузда ситуація: ще у 2011 році, під активним тиском громадськості, Київрада все таки ухвалила мораторій на забудову історичної частини столиці, однак він порушується практично з дня його прийняття», – підкреслив заступник голови УНП.

 

«Створення такої міжвідомчої комісії, по-перше, дасть сигнал ЮНЕСКО, що Україна готова виконувати міжнародні рекомендації, а, по-друге, дасть змогу виявити справжні злочинні змови на найвищому рівні, коли видавалися дозволи на забудову буферних зон та дніпровських схилів», – переконаний ШОВКОШИТНИЙ.

 

Він наголосив, що «настав час виправити ситуацію, коли збереженням історичної спадщини столиці України займається лише ЮНЕСКО спільно з громадськими та політичними активістами, а не Київська міська державна адміністрації та Міністерство культури, які навпаки, реалізовують сценарій знищення історичної частини Києва».

 

Нагадаємо, чергова сесія Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО відмовила Україні у наданні статусу Пам’ятки Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Андріївські та Кирилівській церквам у Києві. Також під загрозою виключення із списку об’єктів всесвітньої спадщини опинилися Софія Київська та Києво-Печерська Лавра: через забудову дніпровських схилів й охоронної зони цих заповідників.

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Інститутська, буд. 24/7 офіс 7

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75