У світлі інформації про мобілізацію силовиків на вулицях Києва, що надходить із України, Європейський Союз закликає українську владу утриматися від застосування сили.

Про це заявив міністр закордонних справ головуючої в ЄС Литви Лінас Лінкявічюс, відкриваючи прес-конференцію, яка присвячена Раді зі співробітництва ЄС - Азербайджан в понеділок у Брюсселі.

"Зараз, коли ми говоримо, ми бачимо спеціальні підрозділи в центрі Києва. Ми бачимо новини, що може бути прийняте рішення про застосування сили. Якщо це правдиво, то це має бути зупинене", - сказав він.

При цьому політик констатував, що в ЄС покладають надії на український уряд щодо невикористання сили.

"Ми також говоримо, що має бути проведене повне і прозоре розслідування попередніх випадків насильства з боку поліції. Відповідальні повинні бути покарані", - додав міністр.

Лінкявічюс також заявив, що у Європейському Союзі сподіваються, що готовність президента Віктора Януковича проводити діалог з трьома колишніми президентами та опозицією призведе до зниження напруги.

"Ми чули, що президент готовий проводити діалог у тристоронньому форматі з колишніми главами держави і представниками опозиції. Я сподіваюся, що це багатозначно і призведе до зниження напруги і виконанню очікувань громадян", - сказав він.

Раніше в понеділок президент Віктор Янукович підтримав ідею першого президента Леоніда Кравчука щодо загальнонаціонального круглого столу для знаходження компромісу.

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Мечнікова 16, офіс 4.1

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75