На  думку представника УНП через  зарегульовану податкову систему і надвисокий рівень корупції Україна перетворилася у "рай для спекулянтів". "Окремі міжнародні компанії із задоволенням використовують українську корупційну модель для так званих "швидких інвестицій", коли через доступ до певних привілеїв, чи нестабільність національної валюти кошти вкладають на 1-2 роки і отримують швидкі прибутки. Натомість, реально бракує довготривалих інвестицій у виробничі проекти", - сказав він.

КУШНІРУК  зауважив, що "такі інвестиції є більш  бажаними для країни, що бажає розвиватися і їхньою умовою не обов’язково повинна бути власність на землю". "Для бізнесу головне - це низька ставка оподаткування прибутку і доступ до ресурсу. Насправді приватна власність або ж довгострокова оренда землі є не принциповими у прийнятті рішень. Принциповим є зниження різних непередбачуваних витрат таких, як хабарі, котрі в Україні інколи сягають до 35 % усіх витрат капіталу при заснуванні бізнесу", - говорить економіст.

Представник УНП назвав кілька головних критеріїв, які, на його думку, привернуть інвестиції і дозволять оздоровити економіку. "По-перше, необхідно спростити механізм доступу до користування землею через орендні відносини. По-друге, усунути усі двозначності у податковому законодавстві, котрі дають можливість чиновнику впливати на економічні процеси і тим самим заважати бізнесу. По-третє, знизити загальне податкове навантаження на бізнес", - сказав Борис КУШНІРУК.

У такому випадку, за словами економіста, можна очікувати реальних довготривалих  інвестицій. "Коли підприємець та інвестор розумітимуть правила гри, знатимуть, що на них впливає тільки закон і ринкові процеси, а не чиновник, тоді Україна підніметься у рейтингу економічних свобод", - резюмував представник УНП.

 

 

 

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Мечнікова 16, офіс 4.1

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75