У Івано-Франківську вже третій день триває блокада частини внутрішніх військ. Активісти місцевого  Євромайдану отримали інформацію, що з військової частини № 1241 мають відправляти бійців на Київ. Одразу після цього під ворота частини прийшло до тисячі мітингувальників. Серед них значна кількість членів Української Народної Партії. 

       Про те як здійснюється облога і наскількі вона потрібна розповів член Правління УНП, координатор Штабу Національного Спротиву у Івано-Франківську Дмитро Чуйко.

Він один з тих, хто регулярно буває безпосередньо у місцях облоги. 

 

- Дмитре, розкажіть, будь ласка, як усе почалось.

    Як тільки з'явилась інформація, що є команда вивозити з Івано-Франківька бійців внутрішніх військ на Київ для того, щоб  блокувати дії активістів Євромайдану ми одразу відреагували. Інформація з'явилась з джерел з середовища Внутрішніх військ, тобто там є люди які не хочуть їхати. Фактично весь особовий склад не хоче ставати гарматним м'ясом і ставати на барикади. 

   Рядові бійці зв'язались зі своїми друзями серед цивільних і попередили про цю ситуацію. Позавчора ввечері близько 1000 учасників Євромайдану, серед яких значна частина членів УНП, заблокували частину внутрішніх військ № 1241 (до неї відносяться також Чернівці та Коломия, тобто це велика частина). 

     Ми тримали в облозі. Спочатку ми заблокували один автобус, який їхав в автопарк, потім заблокували сам автопарк частини внутрішніх військ. Встановили чергування. І потім ми виявили запасні виїзди з цієї частини. І там ми також встановили чергування. Ми блокуємо проїзди як людьми так і автомобілями. Людей нароховують сотнями. Автівок у нас кілька десятків.

 - Тобто, франківчани чатують біля воріт і на запасних виїздах. Але ж на вулиці зимно. Як активістам вдається довго чергувати?

    Зараз у Івано-Франківську цілодобова облога частини внутрішніх військ зосереджена у трьох точках. Там є свої координатори. До нас також підключився івано-франківський Автомайдан. Ми їздимо з точки на точку, обігріваємо людей - там є вогонь у діжках, постачаємо гарячий чай. Серед ночі часто постачаємо їжу, щоби люди могли перекусити. Одна з точок патрулювання взагалі знаходиться в приміському лісі. Сьогодні була друга ніч... 

 

"МИ ЇХ НА БРЕХНІ ЗЛОВИЛИ"

- Але ж у деяких ЗМІ є інформація про те, що  керівництво частини каже, що нікуди їхати солдати внутрішніх військ не збираються і мовляв активісти займаються там самопіаром.

    Насправді, це не так. Є інформація, що керівництво частини розглядає будь-які варіанти, щоби вивезти особовий склад за територією частини і відправити на Київ. При цьому, до нас у першу ніч вийшов заступник начальника частини, учора теж вийшов заступник начальника, але вже так званий замполіт - з ідеологічної роботи. Вони почали розказувати, що ніхто нікуди не їде. Що частина згідно порядку патрулює територію Івано-Франківська, займається конвоювання, як це вони роблять згідно законодавства, і що більше вони нічого не роблять.

    Але учора ми їх на брехні зловили: вони сказали, що їм треба вивезти техніку, вантажівки для того, щоби поїхати на продовольчий склад, привезти продукти для обіду і вечері. Але серед нас був активіст, хлопчина, який два роки тому, здається, служив у цій частині внутрішніх війська і сказав "Хлопці, він обманює. Продовольчий склад на території частини". Тобто, вони намагаються людей обдурити, щоби здійснити маневри своєї техніки. Учора ввечері, знову ж таки з особового складу, надійшла інформація, що будуть вони пробувати їх виводити за територію частини у цивільній формі, просто із спортивними сумками по одному, по двоє вночі, щоби ніхто не бачив. Але, знову таки, проблема - як вони вивезуть цю амуніцію. Їм потрібно вивезти щити, кийки і все інше. Зрозуміло, що щит так просто не винесеш. Це все-таки має бути якийсь спец автомобіль. 

 

- Скільки ще триватиме блокування військової частини?

    У нас зараз посилене патрулювання. Ми будемо стояти доти, доки це буде потрібно. Поки ми не зрозуміємо, що в Києві наша справа перемогла і у влади не буде потреба стягувати туди війська, внутрішні війська, сили Беркуту. Ще один варіант на який ми розраховуємо: ми просили хлопців, щоби вони складали зброю, тобто, переходили на бік народу. Про це ми з ними говорили. Поки вони це не коментують. Але якщо мовчать, то я думаю, що вони однозначно над цим задумались. Ці хлопці такі самі як ми. Вони не хочуть нікуди їхати - це зрозуміло, так само як у Львові. У Львові взагалі солдати записки передавали "Люди, якщо ви розійдетесь, нас вивезуть колонною на Київ."

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Мечнікова 16, офіс 4.1

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75