«Збереження експортних мит може призвести до дефіциту врожаю наступного року і підвищення цін на всю продукцію, пов’язану із зерновими», – переконана експерт з питань розвитку АПК, кандидат економічних наук, член Центрального проводу Української народної партії Наталія ПОГОЖЕВА. Так вона прокоментувала заяву аграрних асоціацій з вимогою скасувати експортні мита на зернові культури і відновити відшкодування ПДВ при експорті зернових.

 

За її словами, «цього року Україна вже поступилася своїми позиціями на міжнародному ринку зерна, і така тенденція матиме місце». «Якщо уряд і далі продовжуватиме політику квотування, виробники просто відмовляться від частини посівних площ та шукатимуть більш вигідні культури. В сукупності це загрожує дефіцитом і зростанням цін вже на внутрішньому ринку», – сказала представниця УНП.

 

«Від такої політики першими страждають виробники. А надмірний тиск на бізнес завжди веде до втрат держави», – наголосила експерт. За її словами, тут матимемо таку саму ситуацію. «Бізнес намагатиметься мінімізувати втрати, скорочуватиме виробництво, експорт зменшуватиметься і держава не матиме зиску з експортних мит», – прогнозує ПОГОЖЕВА.

 

Представниця УНП наголосила, що «набагато ефективніше було б сприяти пожвавленню розвитку АПК». «Якщо б існували хороші умови для кредитування АПК, зростала кількість переробних підприємств, покращувалися технології, то держава мала б більше прибутків за рахунок збільшення кількості господарюючих суб’єктів», – насамкінець додала вона.

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Мечнікова 16, офіс 4.1

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75