Україні потрібно запровадити податок на нерухомість і передати його до місцевих бюджетів. Таку думку висловив експерт з економічних питань, член Центрального проводу Української народної партії Борис КУШНІРУК, коментуючи аналогічну ініціативу грецького уряду. «У попередньому проекті Податкового кодексу існувала така норма, проте її виключили», – зазначив він.

 

«Причиною такої зміни могло бути небажання великої олігархії сплачувати податки за майно», – вважає КУШНІРУК. За його словами, «зрозуміло, що більшість представників великого капіталу, які присутні у парламенті, відчули б на собі запровадження податку на нерухомість».

 

Разом з тим, експерт зауважив, що «впровадження такого податку в Україні мало б передбачати внесення змін до бюджетного кодексу». «Податок на нерухомість повинен стати одним з основних джерел наповнення місцевих бюджетів. Тільки в такому випадку в органів місцевого самоврядування були б кошти, щоб якісно виконувати свої функції», – сказав представник УНП, додавши, що «натомість зараз їх зробили залежними від вливань з центрального бюджету».

 

Підсумовуючи, Борис КУШНІРУК підкреслив, що «рано чи пізно, до цієї теми все одно потрібно буде повертатися». «Органи місцевого самоврядування нездатні зараз якісно виконувати свої функції, бо в них немає для цього ресурсу. Знайти такий ресурс можна через податок на нерухомість, яка стоїть на землі відповідної територіальної громади. В іншому випадку у нас місцева влада буде виконувати роль лише статиста», – резюмував представник УНП.

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Мечнікова 16, офіс 4.1

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75