Першими під репресивні погрози влади потрапили українські греко-католики як одна з найбільш проукраїнськи налаштованих церков. Водночас не треба забувати про те, що ця церква підпорядковується Ватикану, а це робить її проєвропейською за визначенням – для Росії це означає антиросійською. 

       В УНП переконані, що в разі нереагування суспільства та релігійних організацій на погрози одній із церков завтра така ж доля може чекати і протестантів (як «агентів Заходу»), і УПЦ Київського Патріархату (як «неканонічну церкву»)

       Насторожує те, що така ганебна погроза не була висловлена усно в коментарі одного з чиновників, що можна було б списати на його приватну думку, а відразу ж висловлена як позиція органу державної влади. Оскільки в нашій державі такі листи не з’являються без «благословення» зверху, це дозволяє стверджувати, що держава різко взяла курс на конфронтацію з неугодними конфесіями.

       Нав’язування російського сценарію одержавленої церкви небезпечне в країні, де свобода релігійних переконань і традиції боротьби за віру існують протягом багатьох століть. Це може поглибити вигідні лише Росії процеси розмежування українців за релігійною та іншими ознаками. 

        Вочевидь, настав час усім релігійним організаціям в Україні дати гідну відповідь намаганням влади заборонити одну з церков. Ініціювання міжконфесійної наради і прийняття на ній відповідних заяв на підтримку УГКЦ може повернути владу в русло адекватного спілкування з церквою. Водночас відсутність єдиної позиції небезпечна нав’язуванням провідної ролі Російської православної церкви, яка вважає територію України споконвічно своєю і нічим не гребує в намаганні утвердитися в нашій державі. 

        Українська Народна Партія заявляє про свою підтримку УГКЦ і всіма доступними засобами сприятиме поверненню спілкування влади і релігійних організацій до партнерського й рівноправного рівня.

 

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Мечнікова 16, офіс 4.1

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75