4 липня виповнюється сумна дата – 3 роки з дня трагічної загибелі видатного українського політика, великого державного та громадського діяча, носія національної ідеї Василя Михайловича Червонія.


Василь Червоній (24 серпня 1958 – 4 липня 2009)  – український політик, народний депутат України чотирьох скликань, член Вищої церковної ради УПЦ КП, староста Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне, багаторічний голова Рівненської обласної організації Української Народної Партії. Нагороджений орденами Христа Спасителя та Рівноапостольського св. Князя Володимира І ступеня.


У 1988р. створив перший на Рівненщині осередок Товариства української мови «Просвіта», а у 1989 р. – перший осередок Народного Руху України.


Василь Червоній і в ранзі народного депутата України, і на посаді голови Рівненської обласної державної адміністрації, і багаторічно очолюючи рівненську обласну організацію УНП,  на перше місце своєї діяльності ставив українську справу.


Він залишив після себе не лише добру пам’ять людей, а й тисячі відновлених могил воїнів УПА, сотні виданих книжок, десятки збудованих православних храмів. Полум’яні виступи Василя Червонія на чисельних мітингах запалювали серця людей, вселяли віру, кликали до боротьби.


Він був незламним і відданим борцем за Україну. Йому завжди боліла доля кожного українця.
18 листопада 2009 року Президент України своїм Указом № 939/2009 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Свободи» нагородив Василя Червонія О́рденом Свобо́ди (посмертно)  — державною нагородою України, встановленою для відзначення громадян за видатні та особливі заслуги в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних та політичних реформ, відстоюванні конституційних прав і свобод людини і громадянина.

Партнери та друзі

Skarbynatsii 160x80

Галерея

Наші контакти

Секретаріат

01021, м.Київ,

вул. Мечнікова 16, офіс 4.1

Тел: (095) 145 6940

 

 

 

JoomShaper
Розробка сайту   Original without effects on transparent background 333x75