Історія Української Народної Партії

1989

Засновано першу в УРСР демократичну масову організацію, опозиційну до правлячого комуністичного режиму — Народний Рух України. Вона об'єднала всі патріотичні сили, які ставили за мету досягнення державного суверенітету України.

1999

На базі осередків НРУ та структур інших партій утворено Український народний рух, згодом перейменований на Українську народну партію. Її головою обраний Юрій Костенко.

1992

Національно-демократичні сили, серед яких були представники партії, розробили першу Концепцію державотворення. Один з її ключових елементів — ухвалення Конституції Української держави, яку було прийнято 1996 року на основі цих розробок.

2000

Партія делегувала своїх представників до першого в Україні демократичного уряду Віктора Ющенка, підтримувала уряд законодавчо і політично.

2000–2001

Партія ініціювала об'єднання національно-демократичних сил для спільної участі в парламентських виборах-2002. З її ініціативи створено об'єднання демократичних сил «Українська правиця», до якого увійшли близько 50 громадських організацій та політичних партій.

«Правиця» стала прообразом виборчого блоку національно-демократичних сил. Разом з Народним рухом України партія започаткувала формування широкого об'єднання демократичних сил на парламентські вибори 2002 року — блоку «Наша Україна».

2002

Як один з ініціаторів та засновників блоку «Наша Україна», партія брала участь у виборах-2002. Блок набрав майже 24% голосів.

2003

Українська Народна Партія на своєму з'їзді першою серед політичних сил України офіційно підтримала кандидатуру Віктора Ющенка на посаду глави держави. Як найбільша партія блоку, вона розгорнула підготовку своїх низових структур для участі у виборчій кампанії В.Ющенка. Протягом року Ю.Костенко вів переговори між В.Ющенком, Ю.Тимошенко та О.Морозом щодо формування демократичної опозиції з єдиним кандидатом в президенти. Як наслідок, перед початком виборчої кампанії Ющенко та Тимошенко підписали угоду про створення Коаліції «Сила народу».

2004

Українську державу вперше очолив представник демократичних сил — Віктор Ющенко.

Внесок Української народної партії у перемогу — 57 тисяч членів виборчих комісій, кожен четвертий керівник штабу — представник УНП, 7 тисяч українських спостерігачів, залучення 2 тисяч міжнародних спостерігачів, 38 мільйонів примірників друкованих партійних видань, десятки тисяч агітаторів у селах, містах та містечках по всій Україні.

2006

УНП вийшла на парламентські та місцеві вибори в складі Українського народного блоку Костенка і Плюща. На виборах до Верховної Ради за Блок проголосували 1,89% громадян. На виборах до місцевих органів влади представники партії отримали понад 10 тисяч мандатів депутатів обласних, міських, районних, сільських та селищних Рад, а також міських, сільських та селищних голів.

Влітку, одразу після формування у Верховній Раді «антикризової коаліції», УНП виступила з вимогою до Президента про розпуск парламенту. Восени УНП ініціювала в усіх обласних та більшості районних центрів проведення «круглих столів» правих партій щодо об'єднання.

2007

На позачергових парламентських виборах бере участь у складі блоку Наша Україна — Народна Самооборона, до складу блоку також увійшли партія Наша Україна, Народний Рух України, Християнсько-Демократичний Союз, Партія захисників Вітчизни, Народна Самооборона, Європейська партія України, Українська республіканська партія «Собор».