На ЧЕРКАЩИНІ протестували проти Закону “Про засади державної мовної політики”

Розгортанням найбільшого в Україні державного прапора Черкаська обласна організація УНП у складі об’єднаної опозиції провела в Черкасах акцію на захист Української мови. Близько двох сотень жителів обласного центру пікетували обласну державну адміністрацію, протестуючи проти прийнятого Верховною Радою у першому читанні Закону Колісниченка-Ківалова “Про засади державної мовної політики”. 

До акції приєдналися представники Спілки письменників України, працівники Музею "Кобзаря", студенти та викладачі вузів Черкас, актори обласного драмтеатру.

"В історії України були чорні сторінки. Сьогоднішній день, як і Чорнобильське лихо увійде в історію, як темний день. Те, що відбулося сьогодні у Верховній Раді - це злочин протиукраїнської держави, української нації, проти наших предків та нащадків. Але разом з тим, цей день стане відправною точкою у жорсткій боротьбі проти окупантів, які зараз правлять Україною." - розпочав свій виступ очільник обласної організації УНП Леонід ДАЦЕКО.

У цей час представники молоді розгортають прапор розміром 45 на 30 метрів. Громадські діячі, політики розпочинають виступати біля мікрофона. Надають слово усім бажаючим.Люди скандують "Владу геть!", "За мову, за Україну!"…

Акція протесту проти утисків мови триває кілька годин. Леонід ДАЦЕНКО заявляє, що такі акції відбуватимуться щотижнево, і не лише в обласному центрі, а й у всіх районахЧеркащини. Також опозиція вимагатиме від обласної, районних і міських рад приймати звернення, висловлюючи ставлення до мовної проблеми.

Черкаська область

Читайте також: