Добкіну порекомендували спочатку подбати про український бізнес

«Влада Харківщини фактично відкрито лобіює інтереси китайського виробника в той час, як українським аграріям доводиться по кілька місяців добиватися права на оренду землі», – сказав у своєму коментарі голова Харківської обласної організації Української народної партії Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ. За його словами, «голова Харківської ОДА робить це коштом українських ресурсів і українських платників податків».

Політик підкреслив, що «якщо місцева влада даватиме гарантії про відшкодування 50% коштів на побудову тваринницьких комплексів та сприятиме в отриманні оренди, знайдеться достатньо місцевих виробників». «Головною проблемою АПК є брак доступних ресурсів. Якщо б їм запропонували такі тепличні умови, які озвучив Голова Харківської ОДА, то, без сумніву, знайшлося б достатньо українських інвесторів готових вкласти кошти у розвиток тваринництва», – сказав він.

«Залучення інвестицій з Китаю, як правило, веде і до залучення робочої сили з цієї країни», – підкреслив ТРЕТЕЦЬКИЙ. Він зазначив, що «вже зараз є багато прикладів, коли під такі "інвестиції" виставляються конкретні умови: на підприємствах працюють іноземці, а в той же час українці потерпають від безробіття».

Підсумовуючи Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ зазначив, що «у першу чергу, потрібно дбати про своє виробництво і про свій попит». «Ця економічна модель висловлюється коротким гаслом: «Виробляй, купуй, захищай українське!». Якщо ми хочемо мати стабільну економіку, то маємо у першу чергу звертатися до своїх виробничих потужностей, бо ця інвестиція залишиться в Україні», – підсумував він.

Нагадаємо, голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін закликав представників китайської компанії Сhina National Agricultural Development Group Corp інвестувати в сільське господарство області. При цьому пообіцяв посприяти особисто у виділенні земельних ділянок, а також компенсації 50% коштів вкладених у будівництво тваринницьких комплексів.

Новини з областей

Читайте також: