ДЖОДЖИК: «Незалежна Україна має брати участь в європейській системі ПРО НАТО»

«Участь Києва у формування загальноєвропейської системи протиракетної оборони під егідою НАТО надзвичайно важливий крок України заради власної безпеки  в умовах невеликої армії», - вважає народний депутат, заступник голови Української народної партії Ярослав ДЖОДЖИК. Так політик прокоментував інформацію голови Офісу зв’язків НАТО в Україні про продовження переговорів щодо участі Києва в загальноєвропейській системі протиракетної оборони. Представник УНП наголосив, що це «не порушує жодної норми українського законодавства, в тому числі й щодо нейтрального статусу держави».

«Фактично, це є угодою про військову співпрацю між Україною та НАТО», - наголосив ДЖОДЖИК. Політик зауважив: «Існуючий стан Збройних сил України, застарілі, ще «радянські» системи протиповітряної оборони, не дають можливості забезпечувати у повному обсязі протиракетну оборону нашої держави». Окрім того, за його словами, «приєднання України до європейської системи ПРО НАТО дасть Україні додаткові фінансові надходження та можливість реанімувати власний Військово-промисловий комплекс, адже українські радіолокаційні системи, що сьогодні або не використовуються або здаються за копійки Росії, будуть використовуватися для потреб загальноєвропейської протиракетної оборони за кошти НАТО, а українські заводи отримують додаткові замовлення на виготовлення та ремонт ракет та супутніх товарів. Тобто буде відновлено і підсилено статус України як ракетної держави».

«УНП в черговий раз закликає керівництво держави не втратити історичний шанс гарантувати безпеку та мирне небо - подавши заявку на участь у формуванні загальноєвропейської системи протиракетної оборони НАТО в Європі», - підсумував Ярослав ДЖОДЖИК.

Читайте також: