ДЖОДЖИК: «Після Валуєвського циркуляру КОЛЕСНІЧЕНКА-КІВАЛОВА українській мові готують Емський указ КОЛОБОВА-КЛИМЕНКА

Скасування податкових пільг для української книги – це страшний удар по українській мові та українській культурі, аналогічний закону про мовну політику, що запроваджує двомовність у майже половині областей України. З такою завою виступив народний депутат, заступник голови Української народної партія Ярослав ДЖОДЖИК.

На його думку, «після Валуєвського циркуляру КОЛЕСНІЧЕНКА-КІВАЛОВА українській мову готують Емський указ КОЛОБОВА-КЛИМЕНКА». Так політик прокоментував оприлюднення проекту змін до Податкового кодексу, розроблених у Міністерстві фінансів та Державній податковій службі, які передбачають ліквідацію з 1 січня 2013 року податкових пільг для української книги і друкованих ЗМІ.

«Як і в ХІХ столітті, коли вслід за Валуєвським циркуляром імперська влада ухвалила так званий Емський указ, що забороняв видавати українською мовою оригінальні й перекладні твори, нинішній іще не підписаний мовний законопроект уже починають наповнювати іншими нормативними актами, які мають на меті знищити не лише українську книгу, а й українську мову», - підкреслив народний депутат.

На його переконання, «позбавлення українських книговидавців податкових пільг автоматично означатиме зменшення кількості випущеної української книжкової продукції та засилля на вітчизняному ринку другосортної російської літератури».

«Ми вже спостерігали це у 2004 році, коли за першого прем’єрства Віктора ЯНУКОВИЧА його тодішня права рука Микола АЗАРОВ вводив ПДВ на випуск українських книжок. Результатом цієї ініціативи стало не збільшення податкових надходжень, а зменшення друку україномовних книг і різке зростання цін на випущену продукцію, - нагадує заступник голови УНП.

«Тому Українська народна партія закликає Президента не наступати на ті ж самі граблі та заблокувати ініціативу Мінфіну та ДПС, яка призведе до знищення цілої галузі книговидання, спричинивши банкрутство більшості книговидавництв», - підсумував ДЖОДЖИК.

Новини з областей

Читайте також: