Івано-Франківська обласна рада позбавила повноважень облдержадміністрацію

На позачерговій сесії Івано-Франківської обласної ради, що відбулася 10 грудня 2013 року, депутати від опозиційних до чинного режиму Януковича політичних сил ухвалили рішення про позбавлення обласної державної адміністрації делегованих повноважень. Виконавчий комітет буде створено у складі виконавчого апарату обласної ради.

"Висловити від імени територіяльних громад краю недовіру Івано-Франківській обласній державній адміністрації та вважати існування такої інституції недоцільним, а структуру влади, яка передбачає адміністрації на місцях, такою, що підлягає ліквідації", – зазначено у рішенні облради. Депутатський корпус Івано-Франківської обласної ради рекомендував також районним радам ухвалити аналогічні рішення.

Підставою для позбавлення ОДА делегованих повноважень, як підкреслив під час сесійного засідання голова обласної ради Василь Скрипничук, стала критична політична та соціально-економічна ситуація в державі й області, про що свідчить, зокрема, фактичне блокування рахунків органів місцевого самоврядування краю Державною скарбничою службою, невиконання Угоди щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області між Кабінетом Міністрів України та Івано-Франківською обласною радою, повний провал у фінансуванні робіт з ремонту та утримання доріг в області.

Також, на думку депутатського корпусу, саме виконавча влада на чолі з Януковичем та Азаровим відповідальна за зрив підписання Угоди про асоціяцію України з Европейським Союзом та за незаконне застосування грубої фізичної сили до мирних протестувальників у Києві в ніч з 30 листопада на 1 грудня 2013 року.

Івано-Франківська обласна рада визнала таким, що втратило чинність, рішення Івано-Франківської обласної ради від 11.07.1997 р. "Про делегування повноважень". Також депутати доручили постійним комісіям та виконавчому апарату Івано-Франківської обласної ради до 31 грудня 2013 року виконувати повноваження, визначені статтею 44 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Натомість із 1 січня 2014 року у складі виконавчого апарату Івано-Франківської обласної ради буде створено окремий виконавчий комітет.

Депутати доручили створити у складі управління майна спільної власности територіяльних громад области Івано-Франківської обласної ради відділ матеріяльно-технічного забезпечення та доручити цьому відділу взяти на баланс усі будівлі, що належать до спільної власности територіяльних громад области, які використовують органи державної влади.

"Режим Януковича та Азарова, застосувавши грубу фізичну силу проти громадян України, втратив легітимність. Сьогодні ж, позбавивши обласні державні адміністрації делегованих повноважень, передбачених статтею 44 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ми недвозначно засвідчили власну позицію про недовіру та недоцільність існування, зокрема, такої структури виконавчої влади як місцеві адміністрації", – зауважив Василь Скрипничук.

Зазначимо, що позачергову сесію не закрито. За пропозицією Василя Скрипничука, її друге пленарне засідання відбудеться у Києві 13 грудня.

Івано-франківська область, Новини з областей

Читайте також: