"Ліквідація адміністрацій в умовах дестабілізації посилить прояви сепаратизму " - Олексій Мірошниченко

Заступник голови УНП, голова Миколаївської обласної організації УНП Олексій Мірошниченко розкритикував пропозицію прем'єр-міністра Арсенія Яценюка ліквідувати державні адміністрації:  

"Немає сенсу вихваляти існуючу систему державних адміністрацій, організованих за принципом забутих обкомів та райкомів. Але в умовах постійних проявів регіонального сепаратизму та нахилу убік штучної "федералізації", ліквідація державних адміністрацій та створення замість них повністю підконтрольних місцевим радам виконкомів, буде ще одним кроком, спрямованим проти збереження унітарної Української держави.

Пан Яценюк не запитував себе про те, що він буде робити "як прем'єр-міністр" у випадку, якщо підгодовані подачками та обіцянками "східного сусіда" в окремих областях ради та підконтрольні ним виконкому почнуть діяти за "Кримським сценарієм" і їм вже не можна буде протиставити адміністрації із призначеними з Києва керівниками? Чи може у нас "підзвітні місцевим громадам" мери чи місцеві депутати менш корумповані?

В умовах політичної кризи чи військових дій у будь-якій країні, якою б демократичною вона не була чи хотіла здаватися, відбувається деяке обмеження громадянських прав та демократичних інститутів. Це обумовлено самою специфікою кризового чи військового періоду. Як правило, громадяни відносяться до цього із розумінням, а урядові органи отримують ширші можливості з метою ефективної протидії загрозі, що виникла.

Попри відсутність на території України військового стану, насправді наша країна перебуває й в умовах війни, й в умовах жорсткої політичної та економічної кризи. І за цих умов намагатися проводити "демонтаж" системи державної влади щонайменше - несвоєчасно, якшо не просто безглуздо. В цьому випадку варто досягти стабілізації стану, а вже потім експерементувати у галузі державного устрою.

Найімовірніше, усвідомлюючи вірогідну поразку лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко на президентських виборах, члени її команди намагаються під благим приводом "демократизації" влади зруйнувати президентську вертикаль керування. І їх не особливо лякає ані те, що це псевдореформування здійснюється під доволі замшілим лозунгом "Вся влада Радам!", ані те, що воно може сприяти подальшій дестабілізації ситуації в країні".

Читайте також: