МІРОШНИЧЕНКО: «Уникнути провокацій можна лише офіційною забороною таких партій, як «Руський блок»

«Заборонити діяльність таких політичних партій, як «Руський блок» та «Родина», - вимагає член Центрального Проводу Української Народної Партії, заступник голови Миколаївської обласної організації УНП Олексій Мірошниченко, посилаючись на закон «Про політичні партії в Україні». Тільки це, на його думку, «убезпечить від провокацій». «Це могло б стати певною пересторогою і для інших політичних спекулянтів, на кшталт КПУ або ПСПУ, які замість того, щоб «будувати» в Україні комунізм або «розвинений соціалізм» – відверто відстоюють російські інтереси», - заявляє політик.

МІРОШНИЧЕНКО підкреслює, що зазначені політичні об’єднання діють на території України цілком легально, вони офіційно зареєстровані Міністерством юстиції (партія «Родина» (російською «сім’я», до речі) –  13.12.1999 р., «Руський блок» – 30.03.2001 р.), тому відповідно до ст.21 закону «Про політичні партії в Україні» можуть бути заборонені у судовому порядку за поданням Мінюсту чи Генпрокурора України у випадку порушення вимог щодо створення і діяльності політичних партій.

А таких порушень, зазначає МІРОШНИЧЕНКО, чимало, оскільки більшість їхніх дій, серед яких і розповсюдження направлених проти Української Держави агітматеріалів, і проведення провокаційних масових заходів, у т.ч. пресловутих «блоківських» маршів, є прямим порушенням закону «Про політичні партії в Україні», статтею 5 якого передбачено, що утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані, зокрема на: ліквідацію незалежності України (ст.5, п.1), порушення суверенітету і територіальної цілісності України (п.3) або підрив безпеки держави (п.4).

У разі заборони зазначених антиукраїнських політичних угруповань і «маршів» не буде, і інших провокацій. А проведення масових заходів «у пику провокаторам» – не вихід, оскільки це тільки сприяє їхній меті – стравлювати між собою українців.

Довідково. Народні депутати від УНП Юрій КОСТЕНКО, Іван ЗАЄЦЬ, Ярослав ДЖОДЖИК, Андрій ДАВИДЕНКО направили офіційне звернення до Генеральної прокуратури з вимогою заборонити проведення «Русского маршу».

Подібні звернення направили в місцеві адміністрації обласні організації Луганщини, Криму, Одеси. З метою заборони провокаційних акцій підготовлені судові позови.

Читайте також: