На чернігівському пам’ятнику Івану Мазепі встановлено бронзову іменну табличку

20 березня 2013 року в Чернігові на стародавньому Дитинці громадськість, за ініціативи обласних організацій Української народної партії та «Просвіти», відзначила 374-у річницю від дня народження гетьмана України Івана Мазепи урочистим мітингом. У заході взяв участь скульптор Геннадій Єршов, автор пам’ятника видатному державнику і благодійнику у Чернігові.

На знак вдячності відбулася церемонія покладання квітів до його пам’ятника.

Родзинкою заходу було відкриття бронзової таблички з написом «Іван Мазепа», яку встановлено біля підніжжя пам’ятника гетьману. Її виготовлено за кошти УНП.

Урочистий мітинг, який вів голова обласної організації УНП, народний депутат України 4-го скликання Володимир Ступак, відкрив голова обласної «Просвіти» Василь Чепурний. Він запропонував відновити на Колегіумі закладну дошку з іменем та гербом Івана Мазепи, оригінал якої зберігається в заповіднику «Чернігів стародавній». Цікавою була і пропозиція-заклик започаткувати встановлення пам’ятних знаків про видатного благодійника на всіх історичних спорудах в Україні, збудованих на кошти та за сприяння гетьмана Івана Мазепи – як приклад нащадкам.

Громадський діяч Юрій Соболь розповів про історію пам’ятника Івану Мазепі, встановленого в 2009 році за активної участі голови обласної держадміністрації Володимира Хоменка та тодішнього депутата міської ради Володимира Ступака.

Учений секретар Національного архітектурно історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков нагадав присутнім про благодійництво гетьмана України Івана Степановича Мазепи. Адже завдяки його підтримки завершено спорудження величного Свято-Троїцького собору, барокової споруди Колегіуму, а в Борисоглібському соборі – створена вишукана срібна іконостасна царська брама.

Заступник голови обласної організації УНП Сергій Соломаха привернув увагу до факту, що Іван Мазепа і Тарас Шевченко народилися в березні. Він наголосив, що хоч їх розділяє аж 175 років, але без Мазепи не було б і Кобзаря. Тому відзначаючи в наступному році 200-річний ювілей Тараса Шевченка, українці повинні належним чином вшанувати і 375-річчя з дня народження Івана Мазепи.

Чернігівська поетеса, просвітянка, Надія Галковська прочитала громаді свій вірш присвячений Мазепі «Осанна гетьману Івану».

Володимир Ступак запевнив учасників мітингів, що обласна організація УНП разом з «Просвітою» буде продовжувати боротьбу за перейменування однієї із вулиць Чернігова на честь гетьмана Івана Мазепи.Захід традиційно завершився державним гімном України і біля старовинних соборів залунало:

«Ще не вмерла Україна, ні слава, ні воля,Ще нам, Браття-українці, усміхнеться доля.Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці,Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці…»

Новини з областей, Чернігівська область

Читайте також: