НІКОЛІНА: «Україна має слідом за Німеччиною поступово відмовитися від атомної енергетики»

«Поступово відмовитись від атомної енергетики так само як це робить Німеччина», - закликає член Правління Української народної партії, голова Рівненської обласної організації УНП Світлана НІКОЛІНА.

«Україна, яка найбільше постраждала від Чорнобильської трагедії, не повинна використовувати реактори застарілої радянської розробки другого покоління безпеки, в той час як світ використовує реактори третього-четвертого поколінь і при тому, намагається мінімізувати або й повністю відмовитись навіть від них», - наголосила представниця УНП. На її переконання, першим кроком має стати відмова від добудови ХАЕС.

Вона назвала декілька економічних та інших чинників своєї вимоги:

«По-перше, на ХАЕС закладено фундамент під інший тип реактора.

По-друге, ціна у 5-6 млрд. доларів США за реактор другого покоління безпеки перевищує аналогічні пропозиції на ринку. Зокрема, у США "з нуля" будують реакторні установки третього покоління безпеки вартістю 4-5 млрд. доларів США.

По-третє, залучення російського підрядника робить Україну ще більш залежною від Росії.

По-четверте, сьогодні у повній мірі не використовується навіть потужності діючих АЕС. Через відсутність належних ліній передачі електроенергії, на повну потужність має можливість працювати лише одна – чи то Рівненська, чи Хмельницька АЕС, а друга – змушена буде зменшувати потужність».

НІКОЛІНА заявила: «Уроки Трі - Майл -Айленда, Чорнобиля і Фукусіми доводять, що атомна енергетика виявляється надто дорогою й небезпечною. Сьогодні – час переходити на альтернативні джерела енергії».

Довідково. УНП домагається перегляду енергетичної стратегії України, про що розробила і внесла на розгляд парламенту проект постанови.

Водночас УНП розгорнула активну інформаційну кампанію проти добудови ХАЕС. В рамках кампанії відбувається збір підписів, участь у громадських слуханнях, робота з депутатами місцевих рад щодо відхилення рішення про добудову 3 і 4 енергоблоків. Днями обласна УНП ініціювала протестний піший хід районами Рівненщини. Наразі триває екологічне таборування противників добудови.

Читайте також: