Пам’ятаємо і вшановуємо жертви злочинів геноциду

Пам’ятаємо і вшановуємо жертви злочинів геноциду

9 грудня Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цих злочинів. Цей день обраний тому, що саме 9 грудня 1948 року Генасамблея ООН ухвалила Конвенцію про попередження геноциду й покарання за нього.

У Конвенції наголошується, що геноцид, незалежно від того, відбувається він у мирний або воєнний час, є злочином, який порушує норми міжнародного права і проти якого учасники Конвенції зобов’язуються «вживати заходів попередження і карати за його вчинення». Головна відповідальність за попередження і унеможливлення геноциду покладається на державу, в якій цей злочин здійснюється.

Проти українського народу найжорстокішим і наймасовішим злочином геноциду було вбивство голодом у 1932-1933 роках мільйонів українських селян, які були годувальниками, становили основу нації та були носіями української ідентичності.

Українська Народна Партія однією з перших українських партій наголошувала на необхідності визнати Голодомор 1932–33 років геноцидом. І одностайно підтримала у Верховній Раді у грудні 2006 року Закон України, який визнає Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українського народу.

Потрібно знати і пам’ятати про головне: усі геноциди здійснювали чужі тоталітарні режими, отож лише незалежність та демократія можуть убезпечити Україну від повторення цієї трагедії.

Пам’ятаємо і не допустимо повторення злочинів геноциду!

День пам’яті

Читайте також: