Півтисячі киян пройшли урочистим ходом до пам’ятника Героям Крут

Близько півтисячі киян зібрала урочиста хода на честь 95-тої річниці від загибелі Героїв Крут, що якою учасники пройшли від станції метро Арсенальна до пам’ятника Героям Крут коло Аскольдової могили у столиці.

 

В ході взяли участь представники Української народної партії, Конгресу українських націоналістів, «Нашої України», ВУТ «Просвіта», інші політичні й громадські організації, хор «Гомін» та курсанти військового ліцею ім. Івана Богуна.

На Аскольдовій Могилі відбулося урочисте покладання квітів і панахида, після якої пройшов мітинг.

«Цей день не просто жалобний за молодими хлопцями, які загинули, а це день нашої слави, нашої гордості. Завдяки їхній мужності вдалося затримати московську орду і українська делегація на переговорах у Бресті змогла домовитися про визнання Української Народної Республіки», – зазначив у своєму виступі заступник голови Української народної партії Володимир Шовкошитний.

Він додав, що «тягність української державності є неперервною». «Вона іде від часів Київської Русі, через козацтво, через Українську Народну Республіку, від Героїв Крут до УПА, до дисидентів, до шістдесятників, до Народного Руху».

«Навіть у бездержавного народу була національна ідея – держава Україна. Сьогодні нам треба думати про те, що національною ідеєю державного народу, державної нації має бути Україна – успішна, Україна – майбутній лідер нової європейської спільноти», – підсумував Шовкошитний.

Читайте також: