СУМЩИНА. В Шостці знову підпалюють церкви УПЦ КП

Цього разу, як повідомили в обласній організації  УНП, в результаті пожежі, згоріла дзвіниця Свято-Троїцького храму, постраждали дві  господарські будівлі  одна з них примикає до будинку, де розташовується храм. Настоятель храму о. Владимир вважає, що це спланований акт. Пожежники припускають, що це був підпал.

Голова  управи обласної організації Віталій  ВОЛОЩУК нагадав, що Свято-Троїцький  храм пережив вже чотири пожежі. У 2010 р. постраждав іподиякон Григорій Вовкотрубенко, який отримав сильні опіки і, через два місяці, помер в лікарні. Тоді пожежники зробили висновок, що найбільш вірогідною причиною пожежі слід вважати умисний підпал.

Але це не перша спроба замаху на культові споруди у Шостці, що належать КП. Як розповів партієць, «до цього були дві безуспішні спроби підпалити Свято-Покровську церкву, але завдяки швидким діям прихожан церкви вогонь вдавалось вчасно загасити. Та під час третьої спроби храм згорів майже дощенту, знищено будівлю храму та його майно. Винуватця тоді знайшли, - ними виявились колишній священнослужитель Московського патріархату, який замовив підпал жителю сусіднього села. Виконавця тоді засудили до ув’язнення, а замовника відправили на примусове лікування до психіатричного закладу. І ось знову чергова пожежа».

«Складається  враження, що проти Київського Патріархату  в Шостці ведеться цілеспрямована боротьба. УНП закликала правоохоронні  органи провести детальне розслідування  і нарешті вжити заходів з  недопущення подібного», - заявив ВОЛОЩУК.

Сумська область

Читайте також: