У Херсоні відбулася панахида за загиблими воїнами УПА

У Херсоні в греко-католицькій церкві св.Володимира з ініціативи обласної організації Української народної партії відбулася панахида за загиблими воїнами Української повстанської армії. Акцію підтримали обласні організації демократичних партій та Спілка ветеранів.

«Саме на Покрову Пресвятої Богородиці, у День Українського козацтва і День УПА варто відзначати День Української армії», - вважає голова Херсонської обласної організації УНП Тарас ДІДУХ.

Неоднозначне ставлення українського суспільства до УПА він пов’язує з відсутністю інформації. «Українська повстанська армія була створена на Західній Україні, де люди знали, що таке жити під Польщею, Австро-Угорщиною, Румунією і зустрічали з квітами Радянську владу, а отримали репресії НКВД, насильницькі колгоспи, голод, тюрми», - нагадав лідер Херсонської УНП.

Він наголосив, що «навіть противники були вражені відданістю вояків». «Цих рис характеру - волі, відданості, вірності, готовності померти за Батьківщину - бракує нам усім, і особливо політикам. Ви сьогодні поспілкуйтеся з воїнами УПА: вони мало говорять, але як вони переживають за Україну, як їм прикро, що дожили до тих часів, коли їм соромно за те, як ми живемо, - сказав Тарас ДІДУХ. - Приклад сусідньої Польщі показує, що можна жити краще, і це знають 6 мільйонів українців, які вимушені працювати за кордоном».

Він також зауважив, що «з 2005 року День УПА – офіційне свято, але й до сьогодні держава не визнала вояків Української повстанської армії воюючою стороною і не надала їм пільг».

Херсонська область

Читайте також: