У ХЕРСОНІ відбувся мітинг на захист української мови

5 червня в Херсоні Українська народна партія разом з представниками інших політичних та громадських організацій національно-демократичного спрямування провела мітингпід гаслом «Захистимо українську мову!».

Учасники мітингу наголосили, що галас навколо надуманої мовної проблеми створюють окремі політичні сили, які прагнуть відвернути увагу людей від економічних та соціальних негараздів. «Займіться ділом, а не «язиком»!» - говорили написи на плакатах.

«У таких регіонах, як Херсонщина, потрібно захищати українську мову, відкривати нові українські школи, започатковувати навчальні передачі на радіо та телебаченні. А законопроекти, подібні до того, за який сьогодні голосували у Верховній Раді, працюють на знищення української мови, української культури і України в цілому», - наголосив голова Херсонської обласної організації УНП Тарас ДІДУХ.

Він підкреслив, що жителі Херсона у своїй більшості є російськомовними внаслідок десятків років політики асиміляції і зневаги до української мови. Водночас сільське населення розмовляє переважно українською, і все більше херсонців вважають, що їхні діти повинні володіти державною мовою.

Це підтвердив і заступник голови обласного осередку ВМГО «Українська народна молодь» Максим РЕВЕГА, який зазначив, що «все в руках молоді, і молодь повинна відстоювати рідну мову».

Організатори, відкинувши політичні амбіції, домовилися прийти на захід під державними прапорами, адже Україна, за словами Тараса ДІДУХА, «не є предметом торгу чи інструментом піару».

Херсонська область

Читайте також: