В Острозі відкрили пам’ятник «афганцям», які ніколи не захищали Україну

Пам'ятник воїнам-афганцям відтепер є і в Острозі. Спочатку пожертви збирали у місцевих церквах Московського патріархату, а згодом у якості меценатів спорудження пам’ятника виступила місцева влада від Партії регіонів.

Як повідомила днями Рівненська обласна державна телерадіокомпанія, майже у самому центрі Острога постав пам'ятник полеглим воїнам-інтернаціоналістам. Він являє собою бронзового солдата, який сидить і дивиться в небо, бо не знає, що його чекає на афганській землі, і згорає у полум'ї «чорного тюльпана» - квітці, яка символізує радянський літак АН-12, який під час війни вивозив з Афганістану тіла загиблих.

На відкритті почергово брали слово ветерани та представники влади. Долучився до відкриття пам'ятника і голова Української спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький. Він зауважив, що у державі 80% районних центрів уже мають монументи воїнам-інтернаціоналістам, а це означає, що колишні стереотипи про афганців давно залишилися у минулому. "Нас зробили буцімто якимись кровожерливими загарбниками, які майже по своїй волі пішли на чужу землю пригноблювати афганський народ. І лише зараз в Україні дуже чітко визначене відношення українського народу до тієї війни і подвигу, який зробили там українці, росіяни і білоруси", – наголосив пан Червонописький.

Абсолютно протилежну думку має голова Рівненської обласної організації УНП Світлана Ніколіна. За її словами,  про цю несправедливу і непотрібну для українців війну необхідно розповідати через призму горя усіх сімей, що залишилися без молодих синів через злочини комуністичного режиму, який послав людей гинути в іншу країну. "Звідки у влади та ветеранів тієї війни взялися переконання про подвиг, який здійснили  українці на тій чужій для себе війні, яка українському народові, окрім болю та горя, нічого не принесла?"

Загиблі воїни окупаційної армії на території чужої держави, які виконували злочинні накази, є жертвами комуністичного режиму, а не романтичними героями в контексті «Русского мира», який активно почав насаджуватися на теренах України з приходом до влади Партії регіонів.

Читайте також: