Заява Української Народної Партії з приводу оголошення парламентських виборів

Революційні події зими 2014 року стали новим етапом у політичній історії України. Люди вимагали змін не лише персоналій у владі, а всієї системи управління державою. Майдан вимагав, зокрема, оновлення Верховної Ради через переобрання народних депутатів за новим виборчим законодавством, щоб до парламенту мали можливість потрапити нові лідери, які проявили себе під час революційних і військових подій.

Проте Верховна Рада дореволюційної формації не спромоглася піднятися до рівня реформаторської ідеології Майдану і тому вибори 26 жовтня 2014 року відбуватимуться за старим виборчим законом, який не може радикально оновити – ні персонально, ні якісно – складу народних депутатів.

Частина депутатів-українофобів – «регіоналів» і так званих позафракційних – знайдуть можливість потрапити до парламенту або за мажоритарними округами, або в складі партій з тією ж антиукраїнською сутністю. Водночас ідеологічні партії та справді народжені на Майдані політичні сили не мають жодного шансу перемогти у виборчій кампанії, яка по кишені лише олігархам.
Не можна забути й про те, що в Україні йдуть військові дії. Знекровлена українська армія відроджується в боротьбі за незалежність держави. Коштів не вистачає ні на умундирування, ні на озброєння. В час, коли люди самі фінансують своє військо, витрата олігархами мільярдів гривень на виборчу рекламу та виплати членам комісій видається цинічною і несправедливою.
Українська народна партія вважає, що парламентські вибори, які суттєво не змінять складу Верховної Ради, та ще й під час війни, проводити недоцільно і недоречно.

Однак виборча кампанія оголошена. Тому УНП братиме участь у позачергових виборах до Верховної Ради та пропонуватиме свою програму захисту України.

При цьому ми заявляємо, що, разом з громадськими організаціями та активістами Революції Гідності, Українська Народна Партія висуває вимогу, щоб парламент, обраний всупереч волі Майдану на старій законодавчій базі, був переобраний через рік – після прийняття нового закону, який би забезпечив можливість якісного оновлення влади в державі і дав реальний поштовх до європейського розвитку України.

Ухвалено З’їздом УНП

Київ, 13 вересня 2014 р.

Читайте також: