Збільшення дефіциту бюджету свідчитиме про неефективність уряду – Валерій Асадчев

«Заявлене урядом збільшення дефіциту Бюджету-2012 на 7, 7 млрд грн, (фактично – на 10%) для погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію для населення свідчить про неефективність уряду і абсолютну відсутність планування», – переконаний експерт з бюджетної політики, заступник голови парламентського комітету з питань бюджету IV скликання, представник Української народної партії Валерій Асадчев.

За його словами, «замість того, щоб кожен рік викидати мільярди на погашення різниці за теплову енергію для населення треба нарешті розпочати перехід до індивідуалізації опалення».

«Сьогодні кошти на погашення різниці за теплову енергію для населення – це оплата втрат, які бувають через прориви в землі у кілометрових теплотрасах. Тож, очевидно, що народ ніколи не зможе платити за це, а держава абсолютно нічого не робить», – зауважив Асадчев. Між тим, за його словами, «світовий досвід доводить, що перехід на індивідуалізацію опалення дає економії у 2-6 разів». «Щоб перейти на індивідуальне опалення все що треба – повести таку політику: отриманий кредит пустити на закупівлю і встановлення індивідуальних обігрівачів, і віддати їх у розстрочку на 10 років», – радить представник УНП.

«Сформоване ж нині збільшення дефіциту скоріш за все буде погашатися через взаємозаліки, а отже під  30-40 відсоткові «відкати», – припускає Асадчев.

Читайте також: