Костенко Юрій Іванович

Український політик, громадський діяч, правозахисник, науковець.

Народився 12 червня 1951 р. у селищі Нова Ободівка Ободівського району (нині Тростянецького району) Вінницької області. Одружений. Майстер спорту з альпінізму. Член Світової академії наук і мистецтв.

Освіта вища, у 1973 р. закінчив Запорізький машинобудівний інститут, механічно-металургійний факультет, інженер-технолог з обладнання і технології зварювального виробництва, у 1985 р. — аспірантуру Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАНУ. Кандидатська дисертація «Плазмова обробка металів» (1986).

Детальна біографія

  • «Ядерне роззброєння України» на ютуб-каналі «Tokar.ua». Коментарі ексміністра Юрія Костенка. ВІДЕО

    Мабуть, найбільш успішною спецоперацією росіян проти України було наше ядерне роззброєння.

    Ми мали стати частиною НАТО або розмістити у себе ядерну зброю США. Щоб це стало можливим, Верховна рада вимагала знищити стратегічну ядерну зброю, але Кравчук вирішив по-своєму, і замість знищення, просто віддав її до росії.

    А разом із самими ракетами, Кравчук передав і носії, зокрема, літаки, а також 90% чорноморського флоту у Севастополі.

  • Юрій Костенко на брифінгу УКМЦ: «Україна не може повернутись до ядерного статусу»

    «Тих, хто говорять про повернення України до ядерного статусу, я називаю або тотальними невігласами або російськими провокаторами», – заявив під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі народний депутат ВР України 1- 4 скликань, Міністр охорони навколишнього середовища (1992–1995 рр.) та Міністр екології та ядерної безпеки (1995–1998 рр.) Юрій Костенко.

  • Брифінг в УКМЦ «День Незалежності: історія та символізм в умовах війни». Поважний гість заходу – відомий політик та український державник Юрій Костенко. ВІДЕО

    24 серпня 1991 року було затверджено Акт проголошення незалежності України, який розпочав нову епоху життя українців та змінив геополітичну реальність Європи та світу. Як перешкоди стояли на шляху до проголошення цього документу, як проявили себе демократичні сили в умовах протидії московським комуністам та наскільки важливо відзначати свято в умовах повномасштабної війни з рф – обговорили в УКМЦ 23 серпня 2023 року.

  • Стаття Юрія Костенка для «Главком»: «Російський ядерний секонд-хенд для України: вигідна угода чи диверсія?»

    Стаття на «Главком» заступника голови тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування причин Чорнобильської аварії (1990–1991 роки), першого керівника української урядової делегації на переговорах з Російською Федерацією у Москві щодо ядерного роззброєння (1992–1993 роки), міністра охорони довкілля та ядерної безпеки (1992–1998 роки), голови урядової делегації України на генеральній конференції МАГАТЕ (1995–1998 роки), керівника Державної делегації на переговорах з Великою сімкою щодо закриття ЧАЕС (1995–1998 роки), народного депутата України п’яти скликань (1990–2012 роки), лідера УНП Юрія Костенка.

  • Розслідування Радіо Свобода: «23 роки тому Київ віддав Москві ракети за газові борги. Тепер Росія обстрілює ними Україну». Коментарі Юрія Костенка. ВІДЕО

    Крилаті ракети повітряного базування Х-55. З початку повномасштабного вторгнення Росія активно використовує їх для обстрілів українських міст. Серед жертв – мирні мешканці.

    «Схеми» (проєкт Радіо Свобода) наводять докази, що це – ті самі ракети, які офіційний Київ 23 роки тому віддав Москві у кількості 575 штук, разом з 11 важкими бомбардувальниками.

    Журналісти розшукали у державних архівах угоду, яку в 1999 році підписали прем’єр-міністри України та Росії – Валерій Пустовойтенко та Володимир Путін. Та знайшли в додатках до угоди перелік серійних номерів крилатих ракет, переданих Кремлю в обмін на погашення газових боргів.

  • «Сучасний стан російської ядерної зброї» на ютуб-каналі «Tokar.ua». Коментарі Ю. Костенка

    На популярному україномовному ютуб-каналі «Tokar.ua» про космос, безпеку, технології та винаходи 17 липня 2023 року з’явилося нове інтерв’ю з першим керівником української урядової делегації на переговорах з Російською Федерацією у Москві щодо ядерного роззброєння (1992–1993 роки), міністром охорони довкілля та ядерної безпеки (1992–1998 роки), лідером УНП Юрієм Костенком. Ведучий Назар Токар поспілкувався про ядерну зброю так званої росії. А також, про те, що може зупинити цю країну від теракту на ЗАЕС? В якому стані ця зброя? Чи здатні США нанести превентивний ядерний удар по московії без ризику отримати відповідь?

  • Стаття Юрія Костенка для «Главком»: «Ядерне божевілля Путіна та Американське ядерне товариство. Що їх єднає?»

    Стаття на «Главком» заступника голови тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування причин Чорнобильської аварії (1990–1991 роки), першого керівника української урядової делегації на переговорах з Російською Федерацією у Москві щодо ядерного роззброєння (1992–1993 роки), міністра охорони довкілля та ядерної безпеки (1992–1998 роки), голови урядової делегації України на генеральній конференції МАГАТЕ (1995–1998 роки), керівника Державної делегації на переговорах з Великою сімкою щодо закриття ЧАЕС (1995–1998 роки), народного депутата України п’яти скликань (1990–2012 роки), лідера УНП Юрія Костенка.

  • Ні Гроссі, ні Енергоатом не звертаються до міжнародної спільноти, Радбезу ООН щодо замінованої ЗАЕС. Коментарі Юрія Костенка в етері телеканалу «Еспресо»

    Візит глави МАГАТЕ Рафаеля Гроссі до України – черговий піар хід. Так вважає Юрій Костенко – міністр охорони довкілля та ядерної безпеки (1992–1998 рр.), лідер Української Народної Партії. Глава МАГАТЕ не називає росію ядерними терористами, у нього все нормально.

  • Юрій Костенко в інтерв’ю «Українське радіо»: «Ядерний вибух на ЗАЕС буде страшнішим за Хіросіму та Нагасакі»

    Ключовою ядерною небезпекою у світі, переконаний міністр охорони довкілля та ядерної безпеки України (у 1992–1998 роках) Юрій Костенко, є не тактична ядерна зброя в Білорусі, а загроза вибуху на окупованій Запорізькій атомній електростанції. Якщо росіяни вчинять вибух на ЗАЕС, це за наслідками може виявитися страшнішим за ядерне бомбардування японських міст Хіросіма та Нагасакі в часи Другої світової війни, стверджував Костенко в ефірі Українського Радіо.

  • Зростає ядерна загроза російської військової машини. У путіна немає жодних червоних ліній. Коментарі Юрія Костенка в етері телеканалу «Прямий»

    Юрій Костенко – міністр охорони довкілля та ядерної безпеки (1992–1998 рр.), голова Української Народної Партії в прямому етері телеканалу «Прямий» у передачі «Підсумки тижня війни з росією із Олександром Близнюком» 09 червня 2023 року.

  • Ядерна стратегія путіна. Розміщення ядерної зброї рф у Білорусі. Можливий підрив ЗАЕС росіянами. Інтерв'ю з Юрієм Костенком в етері «Новини.LIVE»

    Юрій Костенко, ексміністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (1995–1998 рр.), голова Української Народної Партії став гостем ексклюзивного прямого етеру 09.06.2023 на каналі Новини.LIVE. Разом з ведучою Оленою Халіловою говорили про візит лукашенко до путіна та заяву російського диктатора щодо розміщення ядерної зброї на території Білорусі. Також, експерт обговорив український контрнаступ та як успішність наступальних дій ЗСУ можуть вплинути на подальшу допомогу Україні від Західних партнерів. Під час прямого етеру порушили питання вступу України до НАТО та підриву Каховської ГЕС.

  • Російська агресія в Україні вийшла на принципово інший рівень. План заходів щодо евакуації має бути. Інтерв'ю з Юрієм Костенком в етері «KyivFM»

    Якщо світ не відреагує на знищення Каховської ГЕС, наступною буде ЗАЕС? Про таке йшлося у програмі «Говорить Київ» у розмові Богдана Буткевича з гостем: Юрій Костенко – ексміністр охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки, голова Української Народної Партії.

  • ВВС News Україна: «Катастрофа може бути ще масштабнішою. Як підрив Каховської греблі вплине на ЗАЕС»

    З підривом Каховської ГЕС почався новий етап у війні Росії проти України, вважають українські експерти та колишні урядовці. Вони застерігають, що це, можливо, є прологом до ще масштабніших катастроф.

    Прямих ризиків немає?

    «Безпосередніх ризиків для ядерної безпеки немає»,— доповідав за кілька годин після підриву дамби керівник Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі. Втім, у своїй доповіді він також висловив занепокоєння падінням рівня води у резервуарі, звідки надходить вода для охолодження реакторів. І приділив багато уваги ризикам, що можуть з'явитися, якщо ці реактори не охолоджувати.

  • «РФ розпочала застосування зброї масового знищення», – Юрій Костенко на пресконференції в УКМЦ

    В Українському кризовому медіа-центрі відбулась фахова дискусія «Оцінка наслідків підриву російськими окупантами Каховської ГЕС та ризиків ядерної катастрофи на ЗАЕС».

    «Найбільше, чого боїться світ – застосування зброї масового знищення. Вчорашній підрив Росією греблі Каховського водосховища можна назвати початком використання таких засобів масового знищення. Це можна називати екоцидом і геноцидом, але в першу чергу це перше у нинішньому столітті застосування зброї масового знищення. Саме так треба констатувати цю подію, і в цьому моя перша рекомендація до української влади, до МЗС», – про це під час пресконференції в УКМЦ заявив міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (1995-1998), член Комісії з питань ядерної політики і екологічної безпеки при Президентові України (1997-2000), голова Української Народної Партії Юрій Костенко.

  • УКМЦ: Оцінка наслідків підриву російськими окупантами Каховської ГЕС та ризиків ядерної катастрофи на Запорізькій АЕС

    АНОНС ПРЕС-ЦЕНТРУ УКМЦ. ДАТА: 07.06.2023. ЧАС: 11:00

    СПІКЕРИ:

    Юрій Костенко, Міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (1995-1998), член Комісії з питань ядерної політики і екологічної безпеки при Президентові України (1997-2000), голова Української Народної Партії

    Ольга Кошарна, експертка з питань ядерної енергетики

    Валерій Чалий, голова Правління УКМЦ, Надзвичайний і Повноважний Посол України

  • УНН: Ексміністр з ядерної безпеки проаналізував загрозу для ЗАЕС через підрив Каховської ГЕС

    Колишній міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки Юрій Костенко в ексклюзивному коментарі УНН проаналізував загрозу, яка існує для Запорозької атомної електростанції через підрив Каховської ГЕС.

  • Стаття Юрія Костенка для «Главком»: «Ядерне роззброєння України. Про що не говорить Білл Клінтон?»

    Стаття на «Главком» першого керівника української урядової делегації на переговорах з Російською Федерацією у Москві щодо ядерного роззброєння (1992–1993 роки), міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (1992–1998 роки), голови урядової делегації України на генеральній конференції МАГАТЕ (1995–1998 роки), керівника Державної делегації на переговорах з Великою сімкою щодо закриття ЧАЕС (1995–1998 роки), народного депутата України п’яти скликань (1990–2012 роки), лідера УНП Юрія Костенка.

  • Юрій Костенко в інтерв’ю RFI: «Будапештський меморандум — частина кремлівського сценарію з ядерного роззброєння України»

    Колишній президент США Білл Клінтон, за його словами, жаліє, що переконував Україну відмовитися від ядерної зброї 1994 року. Того січня американський лідер підписав тристоронню угоду про ліквідацію арсеналу стратегічної ядерної зброї з Борисом Єльциним і Леонідом Кравчуком — тодішніми президентами Росії та України. Згодом Москва зухвало порушила Будапештський меморандум. Як можна було цьому запобігти — RFI-Україна дізнавалась в Юрія Костенка. У 1992–1994 роках він очолював робочу групу Верховної Ради з підготовки до ратифікації Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (START-1).

  • Стаття Юрія Костенка для «Главком»: «Кінець спорту. Як Міжнародний олімпійський комітет сприяє агресії Путіна»

    Стаття на «Главком» першого керівника української урядової делегації на переговорах з Російською Федерацією у Москві щодо ядерного роззброєння (1992–1993 роки), міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (1992–1998 роки), народного депутата України п’яти скликань (1990–2012 роки), майстра спорту з альпінізму, лідера УНП Юрія Костенка.

  • Стаття Юрія Костенка для «Главком»: «Слова і діла Рафаеля Гроссі. Кому служить гендиректор МАГАТЕ?»

    Стаття на «Главком» першого керівника української урядової делегації на переговорах з Російською Федерацією у Москві щодо ядерного роззброєння (1992–1993 роки), міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (1992–1998 роки), голови урядової делегації України на генеральній конференції МАГАТЕ (1995–1998 роки), керівника Державної делегації на переговорах з Великою сімкою щодо закриття ЧАЕС (1995–1998 роки), народного депутата України п’яти скликань (1990–2012 роки), лідера УНП Юрія Костенка.

Сторінка 1 із 9

Контакти

  • Українська Народна Партія
  • Україна, 01601, м. Київ
  • вул. Мечнікова 3, офіс 314
  • Тел.: +38 095 145 6940
Image
Image
Image