20-річчя незалежності Новопсковська районна УНП шанувала героїв, співала і варила куліш

Урочистий мітинг на честь двадцятиріччя незалежності України активісти Новопсковської обласної організації Української народної партії розпочали в селі Осинове біля пам’ятника Тарасові ШЕВЧЕНКУ, де пройшов мітинг націонал-демократичних сил Новопсковщини. З вітальним словом виступив голова Новопсковської районної організації Василь КАПЛУНОВ.

Потім активісти районного осередку УНП зібралися біля Гайдамацької могили, що в селі Можняківка. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять гайдамаків і Січових стрільців Запорозького корпусу та всіх тих, хто загинув в боях за Україну та її державність.

«3-й Гайдамацький піхотний полк Запорозької дивізії був сформований Симоном Петлюрою, - нагадав Василь КАПЛУНОВ. - У складі полку були переважно юнаки військових шкіл та українці-добровольці з числа старшини колишньої царської армії, які пройшли бойове хрещення в обороні Києва від п’яних балтійських матросів генерала Муравйова».

«Отже, - резюмував представник УНП, - гайдамаки Симона ПЕТЛЮРИ та Січові стрільці Євгена КОНОВАЛЬЦЯ червоною ниткою скріпили цей куточок Слобожанщини із соборною Україною. Це знакова подія в історії нашої країни».

До хреста були покладені квіти. Потім була молитва і поминальний куліш. Під акордеон уенпісти співали козацькі та стрілецькі пісні.

Закінчилися урочистості святковим концертом в селищі Білолуцьк, в якому взяв участь співочий гурт «Жайвір» (всі учасники якого – члени Української народної партії). Вони виконали пісню «Україно, бережи синів» і «В кухлях піно піниться» (із закликом пити пиво «Оболонь»!).

УНП, Новини з областей, Луганська область

Читайте також: