УНП: Замість недієвої Нормандії, Україні потрібні швидкі рішення

УНП: Замість недієвої Нормандії, Україні потрібні швидкі рішення

Всі остаточно переконалися: Росія діє за «законом джунглів». І так діяти їй дозволяють. Занадто м’яка позиція Заходу щодо Росії дійсно провокує Кремль до агресії. Тому Українська влада має приймати швидкі рішення, щоб зупинити агресора. Такі рішення є. 

Перше, що варто зрозуміти українській владі, Москва юридично визнала себе окупантом. Це факт. І саме цей факт з точки зору міжнародного гуманітарного права покладає УСЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за тимчасово окуповані території, за цивільне населення на окупанта. Мінські домовленості втратили свою чинність. І про це треба відкрито говорити нашим союзникам. Так само, як немає змісту зустріч з агресором у Нормандському форматі, бо цей формат був лише надбудовою Мінська. Україні потрібні нові гарантії і нові формати.

Друге, варто розуміти – Москва ніколи не припиняла війну проти України. І не припинить. Сьогодні цю війну називають модним словом «гібридна», хоча це не змінює суті. Економічна, інформаційна і гаряча війна – це завжди втрачені вигоди для української держави і втрата життів українських громадян. Без України, її ресурсів, людського та економічного потенціалу неможливий новий СРСР. Тому Москва у теперішньому вигляді буде завжди прагнути знищити незалежну Україну. Це позиція Московської імперії, яка не змінювалася століттями. 

Третє. Політика Зеленського «ні миру, ні війни», розведення військ, створення «міністерств миру» призвели до втрати частини української території у так званих «сірих зонах». І цей процес буде продовжуватися, якщо намагатися умиротворити ворога. Москва вже окупувала український Крим, частину українського Донбасу. І це лише початок.

ЩО РОБИТИ?

Україна має НЕГАЙНО діяти:

  • Розірвати всі економічні, політичні, дипломатичні, культурні, освітні, спортивні та інші контакти з Московією! Будь-яка торгівля з окупантом має бути заборонена. Дипломатичні, культурні представництва Московії в Україні мають бути закриті, а їх працівники вислані з України. 
  • На офіційному рівні заборонити купівлю російського газу та нафти будь-яким суб’єктам підприємництва. Українського газу вистачає для українських теплокомуненерго. Підприємства мають закуповувати газ та нафту в країн-партнерів. Це дорожче, але свобода коштує більше. Хто торгує з Московією – ворог України. 
  • Заборонити діяльність усіх економічних фінансових та нефінансових структур, пов’язаних з Росією. В Україні не може бути жодного російського банку в умовах війни та агресії.
  • Припинити будь-які виплати з українського бюджету, які йдуть на окуповані території. Москва згідно міжнародного права тепер повністю несе відповідальність за окуповані території. Фінансувати окуповані території – це фінансувати Московію.
  • Припинити постачання електроенергії, газу, води та нафтопродуктів на окуповані території, які його отримують безкоштовно. Досить дотувати ворога. 
  • Розпочати економічну та політичну блокаду Придністров’я з вимогою включення цієї території до складу Молдови і виведення російських військ.
  • Вимагати від США та Великобританії виконання всіх норм Будапештського меморандуму. Зокрема, запровадити системні санкції проти всіх секторів економіки. Ініціювати виключення Росії з усіх міжнародних організацій. Вимагати заборони заходу російським суднам у порти. 
  • Вимагати перегляду конвенції Монтре із забороною заходу у Чорне море військових кораблів РФ, як учасника конфлікту, що загрожує усьому Чорноморському регіону. Ініціювати блокування активів усіх російських громадян, пов’язаних з режимом Путіна. «Нового Гітлера» не здолати санкціями, з яких він сміється.
  • Оголосити в Україні військовий стан, нарешті перевести економіку на військові рейки. Частина української землі окупована, Україна має готуватися її повернути.
  • Підписати прямі договори про військову співпрацю з США, Великобританією, Канадою, Польщею, Литвою, Швецією, зважаючи на де-факто проросійську позицію окремих членів НАТО. Зокрема, Німеччини та Франції. Треба посилювати співпрацю із справжніми союзниками.

УНП, Купуй українське, Неоголошена російсько-українська війна, Українська економіка

Читайте також: