ЧЕРКАЩИНА. УНП підтримала протести афганців і чорнобильців

Об’єднана опозиція Черкащини, куди входить і Українська народна партія, взяла участь у мітингу-протесту проти міського голови Черкас Сергія ОДАРИЧА. Приводом для акції стало висловлювання Одарича на сесії міської ради 23 лютого. Тоді він заявив, що не вважає воїнів, які виконували свій інтернаціональний обов’язок у Афганістані, захисниками Вітчизни.

Під час акції ті, хто зібрався під стінами черкаського міськвиконкому, висловлювали крайнє обурення цією заявою мера, а також соціально-економічним станом Черкас за часи його головування.

Спроба мера виступити перед афганцями лише розпалила нову хвилю обурення протестувальників, тож на чолі з активістами кілька сотень учасників акції силоміць пройшли у приміщення мерії, розбивши турнікети та подолавши усі перешкоди, увірвалися до конференц-зали, де Сергій ОДАРИЧ збирався зустрітися з журналістами. Після дуже «гарячого», але нетривалого спілкування, міський голова знову вийшов на площу, попросив вибачення та погодився віддати шану воїнам-інтернаціоналістам біля пам’ятника загиблим героям.

«Ми знаходимось в жорсткій опозиції до міського голови та одаричо-тулубівської більшості в міській раді. Тому цілком підтримуємо ініціативу афганців. - заявив голова обласної організації Української народної партії Леонід ДАЦЕНКО. - Сергій ОДАРИЧ не раз демонстрував своє зневажливе ставлення до черкащан, то називаючи їх неорганізованим бидлом, то неохайними свинями.  Ми вважаємо, що така поведінка не достойна посадовця, який представляє територіальну громаду. Але ми не почули жодної реакції правлячої в місті та області Партії регіонів і її генсека, губернатора ТУЛУБА щодо скандальних висловлювань міського голови. Тому наголошуємо, що зверхня позиція міської влади цілком узгоджується з цинічною поведінкою обласної та загальноукраїнської владної команди. Ми стверджуємо, що вся влада, від столичних кабінетів до її представників на місцях, веде нещадну війну із власним народом. Ми вважаємо, що треба позбавлятись від усієї цинічної і хамської влади, а не обмежуватись однією недовірою ОДАРИЧУ.

Афганці справедливо говорять, що ОДАРИЧ їх цинічно принизив, - наголосив Леонід ДАЦЕНКО. - Але хіба не знущається нинішня влада над нашими матерями і батьками, виплачуючи їм жебрацьку пенсію? Хіба не насміхається над нашими дітьми, які не можуть знайти роботу із достойною зарплатою? Хіба не зневажає кожного з нас своєю антинародною, антиукраїнською політикою? Режим януковичів - тулубів - одаричів  веде війну на знищення малого і середнього бізнесу, фермерів, вчителів, медиків, пенсіонерів, кожного українця, кожного черкащанина.»

Це була вже друга акція протесту за тиждень. Так у понеділок, 12 березня, громадська організація «Чорнобиль - 86» провела акцію протесту перед обласною адміністрацією.

«Українська народна партія переконана, що сьогодні треба думати над тим, як раз і назавжди усунути від влади всю антиукраїнську команду Партії регіонів та її прихвоснів таких, як ОДАРИЧ. Починати, звичайно, доведеться з масових акцій громадянської непокори. А потім підтримати об’єднану опозицію та її кандидатів на парламентських виборах восени цього року.» - наголосив ДАЦЕНКО.

УНП, Черкаська область

Читайте також: