ЧЕРКАЩИНА. УНП організувала громадські збори пам’яті Героїв Крут

29 січня у Черкасах у бібліотеці ім. Л. Українки Українська народна партія провела громадські збори пам’яті студентів, які загинули під Крутами у нерівному бою з більшовиками.

У зборах взяли участь представники політичних та громадських організацій, творчої інтелігенції міста, науковці, письменники. Молитву за невинно убієнними прочитав отець Юліан, священик Української греко-католицької церкви. На зборах було прийняте звернення до влади з вимогою не допустити подальшої експансії Росії щодо України та повернути в українські підручники з історії інформацію про бій під Крутами. «Саме ця історична подія є одним із найбільш яскравих виявів патріотизму і самопожертви в історії України. На таких прикладах захисників Вітчизни має виховуватись сучасна молодь», – зазначив лідер Черкаської обласної організації УНП Леонід ДАЦЕНКО.

Окрім того, учасники зборів зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку і поклали до його підніжжя кетяги калини, як символ крові, яку проливали за Україну студенти під Крутами.

Наталя ПИСАРЕВА, Черкаси

УНП

Читайте також: