Депутати БЕРЕГІВСЬКОЇ міської та районної рад отримали у подарунок від УНП угорсько-українські словники

З нагоди святкування Дня української мови та писемності, представники Закарпатської обласної організації УНП привітали депутатів Берегівської міської та районної рад і презентували символічні подарунки – УГОРСЬКО-УКРАЇНСЬКІ словники за редакцією Петра ЛИЗАНЦЯ.

В офіційному зверненні до депутатів, партійці чітко зазначили, що з великою пошаною ставляться до угорської культури та угорської мови, але натомість воліють, аби ставлення до єдиної державної мови на Україні теж було шанобливим. «Конституція України підтверджує статус української мови як державної. Саме державна мова є ключовим інструментом не лише консолідації, а й забезпечення політичної єдності суспільства і зміцнення української державності. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності необхідно плекати повагу, любов та шану до української мови», - зазначається у зверненні.

За словами представників  обласної організації, вони жодним чином не прагнули виразити відсутність шани до найбільшої національної меншини Закарпаття, і тим паче до угорської мови. «Ми, зважали на те, що спостерігались неодноразові факти  непорозумінь, які подекуди виникали на сесіях Берегівської міської та районної ради, коли окремі депутати обговорюючи проект того чи іншого рішення, публічно в голос, на загал спілкувалися не українською мовою. Попри те, що їхній обов’язок – спілкуватись українською, як інструментом офіційного спілкування, вони використовують недержавну мову у публічній діяльності. Як аргументи для виправдання такої ситуації використовуються твердження, що, мовляв, так історично склалося», - коментує ситуацію Голова Берегівської районної організації УНП Михайло БАБИДОРИЧ.

«Українська влада на всіх рівнях, повинна гарантувати державній мові всебічну підтримку, зробити якнайбільше для того, аби її престиж у нашому суспільстві зростав, щоб вона міцніла й розвивалася разом з іншими мовами нашої багатонаціональної країни», - переконують у Закарпатській УНП.

У привітанні, також, наголошується, що «статус української мови як державної повністю відповідає державотворчій ролі української нації, яка історично проживає на території України, становить абсолютну більшість її населення і дала офіційну назву державі, та є однією з основ конституційного ладу в Україні».

 

УНП

Читайте також: