«Інвестиції на Кіпр - законне ухилення від податків» - КУШНІРУК

Більшість інвестицій на Кіпр є нічим іншим, як "ухиленням від податків" і "відмиванням коштів" зароблених в Україні. Таку думку висловив експерт з економічних питань, член Центрального проводу Української народної партії Борис КУШНІРУК.

"Виведення значних сум на Кіпр - це легальний механізм ухилення від податків представників великого бізнесу під прикриттям політичних структур у владі", - сказав він, коментуючи дані Держкомстату, згідно яких на офшорний Кіпр було виведено 6,35 млрд. доларів США.

Економіст наголосив на тому, що "годі очікувати якихось змін в економіці, допоки не будуть ліквідовані "офшорні діри", а великий капітал матиме привілеї перед малим бізнесом". "Малий бізнес не може виконувати свою основну соціальну функцію - створення робочих місць, через посилення адміністративного і податкового тиску, а державі постійно бракуватиме коштів для соціальних програм", - сказав він.

Вирішення проблеми представник УНП вбачає у запровадженні обмежень для закупівлі товарів і послуг у офшорних компаніях. "Якщо державним підприємствам, підприємствам з державною часткою та підприємствам, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів  заборонити здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг у офшорних компаній, буде ліквідовано значну діру, котра дозволяє виводити з країни мільйони доларів США. Натомість український великий бізнес буде змушений шукати варіанти вкладати кошти в середині країни, а політична еліта під тиском буде впроваджувати реальні реформи податкового законодавства", - зазначив КУШНІРУК.

Експерт підкреслив, що "одним з головних принципів такої податкової реформи мало б стати створення постійно діючої системи пільгового оподаткування малого бізнесу". "Цей сегмент економіки дозволяє зменшити соціальне навантаження на бюджет, тому держава зацікавлена у його постійній підтримці, проте для початку потрібно навести лад з відтоком коштів за кордон, через "офшорні діри", оскільки всі кошти відправлені на Кіпр, заробляються в Україні з використанням ресурсів трудових, фінансових, матеріальних та нематеріальних", - підсумував Борис КУШНІРУК.

Новини з областей

Читайте також: