УНП пропонує присвоїти ДОБКІНУ звання «Народний артист Слобожанщини»

Зважаючи на значний особистий «внесок» голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла ДОБКІНА у розвиток української пісенної культури, Харківська обласна організація Української народної партії пропонує присвоїти йому звання «Народний артист Слобожанщини».

Така ініціатива з’явилася після того, як Михайло ДОБКІН та міністр культури України Михайло КУЛИНЯК під час проведення етнофестивалю «Печенізьке поле» зі сцени дуетом виконали пісню «Рідна мати моя».

Особливо талановитим виявився очільник Харківщини, який виконував пісню малознайомою йому українською мовою та ще й продемонстрував мистецтво експромту, оскільки, співаючи, постійно підглядав у папірець, де були чи то слова, чи то ноти відомої пісні.

В УНП констатують, що завдяки харківській владі справжніх артистів на Слобожанщині залишилося небагато. Особливо після того, як обласне керівництво ліквідувало Харківський обласний центр народної творчості та культурний центр «Юність», на базі яких працювали унікальні мистецькі колективи, в тому числі й Харківський муніципальний театр народної музики України «Обереги».

В УНП нагадують, що виселення працівників Центру народної творчості з приміщення по вулиці Пушкінській, 62 відбувалося з міліцією, ЗМОПом, «як і належить діяти справжнім цінителям народного мистецтва». У такий же спосіб харківська влада нещодавно позбавила приміщення міське товариство «Спадщина», яке об’єднує низку організацій культурно-просвітницького спрямування.

До «заслуг» голови Харківської облдержадміністрації перед українською культурою цілком можна зарахувати й те, що артисти Харківського національного академічного театру опери і балету імені Лисенка вже півтора місяця не отримують заробітної плати, а нещодавно більше сотні артистів цього театру після невдалих гастролей у Німеччині були майже насильно вивезені з цієї країни з допомогою... Червоного хреста. Щоб допомогти харківським артистам, у влади не знайшлося грошей. «Та й узагалі навіщо їм платити ті гроші, коли тільки міністр культури і голова обладміністрації своїми талантами можуть заповнити увесь культурний простір. Цікаво, чи не це мав на увазі Михайло КУЛИНЯК, коли під час нагородження учасників етнофестивалю «Печенізьке поле» сказав, що політика Президента України у сфері культури дає свої результати? Щоправда, дуже печальні», - іронізують в УНП.

УНП

Читайте також: