Київська УНП вимагає знайти і покарати осіб, які зазіхали на об’єкт культурної спадщини столиці

З вимогою з’ясувати, хто та на якій підставі поставив паркан навколо об’єкту культурної спадщини (за адресою проспект Перемоги, 130/1) та притягнути до відповідальності згідно із Законом причетних осіб, якщо буде виявлено порушення у сфері законодавства культурної спадщини, звернулася до столичної прокуратури Київська міська організація Української народної партії.

Подібне звернення було направлене до Київської міської державної адміністрації на ім’я її голови Попова О.П. Зокрема, голові КМДА було запропоновано внести вказаний об’єкт культурної спадщини до першочергових з реставраційних робіт та відновлення його автентичної архітектурної привабливості, оскільки через недбалість столичної влади нині він перебуває у занедбаному стані.

Громадськість Києва ще на початку 2013 року зверталася до прокуратури Святошинського району Києва з проханням повідомити, хто та на якій підставі поставив паркан за адресою проспект Перемоги, 130/1 та зупинити знищення пам’ятки культури та архітектури. Це – унікальна садиба, виконана в стилі модерн, є дачею 19 сторіччя та має культурну й історичну цінність. Таких пам’яток на території Святошинського району столиці майже не залишилося.

Як з’ясувалося, за рішенням Київради №370/1804 від 28.03.2012, цей будинок внесений до реєстру об’єктів культурної спадщини і охороняється Законом.

Факт захоплення території об’єкта культурної спадщини (огородження цієї земельної ділянки парканом без розпізнавальних знаків) підтверджується й листом Управління культурної спадщини КМДА (№066/02-425 від 13.03.2013).

Нещодавно цей паркан був демонтований, проте, досі не з’ясовано, хто, з яких причин і за чиїм дозволом та погодженням був встановлений цей паркан, і що збиралися зробити з об’єктом культурної спадщини.

За неофіційною інформацією, на місці садиби 19 сторіччя намагалися збудувати три хмарочоси.

УНП, Новини з областей, Київ

Читайте також: