КОСТЕНКО вимагає урядового звіту щодо порятунку фермерів

«УНП  буде вимагати в міністра аграрної політики та продовольства ПРИСЯЖНЮКА звітувати в парламенті щодо заходів з порятунку українських фермерів, які через високий цьогорічний врожай овочів стоять на межі банкрутства», -- заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО.

На  думку КОСТЕНКА, «уряд має запровадити закупівлю надлишків овочевої продукції за кошти державного резерву хоча б з мінімальним прибутком, бо перекупники скуповують врожай за ціною, що нижча за собівартість». За словами політика, «на державному рівні, – від центру до регіонів, – дрібним фермерам має бути надана допомога у транспортуванні, розміщенні та зберіганні їх продукції в наявних овочесховищах». КОСТЕНКО послався на заяву ПРИСЯЖНЮКА, що «овочесховища України заповнені лише на 40%».

Лідер УНП вважає, що «державна» частина урожаю може бути використана для забезпечення армії, "продуктових" інтервенцій в зимовий період, а "фермерська", – продана під час сезонного підвищення цін». На його думку, «мають бути також знайдені можливості експорту українського врожаю овочів на зовнішні ринки». За його словами, «пошук та підписання відповідних контрактів – це безпосереднє завдання торгових представництв при посольствах МЗС України за кордоном».

«Якщо держава зараз не прийде на допомогу фермеру, то в умовах відсутності ринкової інфраструктури в АПК, яку так і не було створено за 20 років незалежності, надприбутки отримає мафія монополізованих посередників, -- констатував лідер УНП. - Існує також загроза загибелі фермерських господарств, які не зможуть повернути свої витрати».

Юрій Костенко

Читайте також: