КОСТЕНКО вважає провокацією заяву Росії про відмову України від закордонної власності колишнього СРСР

«Провокаційними є заяви офіційного представника МЗС РФ Олександра ЛУКАШЕВИЧА, що питання про претензії України на закордонну власність колишнього СРСР більше не є предметом переговорів», - заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Від імені УНП він закликав Президента та прем’єра України «ініціювати розгляд цього питання перед Росією, - в тому числі, в контексті перегляду кабальних газових угод 2009 року».

«Росія, завдяки «газовому» тиску, намагається остаточно позбавити Україну юридичних прав на її частку закордонного майна колишнього СРСР», - вважає політик.  Він нагадав, що «переговори зайшли у глухий кут в лютому, бо Росія в чергове відмовилася передати Україні об’єкти у 28 країнах, у відповідності з офіційними вимогами МЗС України від 1994 року». За словами політика, «тепер Росія, яка під тиском нав`язала  кабальні газові угоди 2009 року, намагається в обмін на тимчасове зниження цін ще раз ошукати Україну - отримати її згоду на перереєстрацію  радянського закордонного майна». За словами політика, «за інших умов Росія не отримає офіційних прав на це майно».

КОСТЕНКО нагадав, що «закордонне майно належить Україні згідно з Договором про правонаступництво щодо державного боргу та активів колишнього СРСР від 1991 року, у відповідності з яким українська частка складає 16,37%». За його словами, «вартість закордонного майна колишнього СРСР перевищує 400 млрд доларів, хоча Росія офіційно повідомила лише про 110 млрд доларів активів на момент розпаду СРСР». «Відвертим тиском» вважає політик заяви МЗС РФ, що Україна має відмовитися від прав на радянський спадок, бо Росія виплатила 14 млрд доларів української частини зовнішніх боргів колишнього СРСР. На його думку, «ця сума є мізерною порівняно з обсягами радянського спадку України». Політик нагадав, що «український парламент відмовився ратифікувати угоду про «нульовий» варіант». КОСТЕНКО переконаний, що «за умов чесного розподілу радянського майна Україна також мала б отримати свою частку радянського Алмазного та Резервного фондів, інвестицій та кредитів СРСР за кордоном». Однак, за його словами, «Росія всі роки незалежності України ухиляється від надання інформації щодо стану балансів Держбанку, Гохрану, Зовнішекономбанку та алмазного фонду СРСР».

КОСТЕНКО переконаний, що «вирішення питання  повернення Україні її частки спадку СРСР, - в тому числі, закордонної власності, - є принциповим, оскільки держава в кілька разів збільшить золотовалютні запаси,  вирішить проблеми розміщення українських дипломатичних представництв за кордоном тощо». На переконання лідера УНП, «перед Росією потрібно також ставити питання про повернення національних цінностей, а також 132 млрд доларів коштів українських вкладників радянського «Ощадбанку».  «Україна не настільки багата, щоб робити багатомільярдні подарунки Росії», - констатував політик.

Юрій Костенко

Читайте також: