КОСТЕНКО вважає, що газові переговори затягнуться до наступного року

«Газові переговори можуть затягнутися і до наступного року, оскільки Росія напередодні зими та зростання цін на газ традиційно має набагато вигідніші позиції, ніж Україна», – заявив народний депутат України, член парламентського Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Так політик прокоментував заяву ЯНУКОВИЧА, що говорити про зміну ціни на газ до завершення переговорів – передчасно.

«Росія ніколи не змінить формулу ціноутворення без вирішення політичних питань», – переконаний лідер УНП. За його словами, «Росія намагається отримати максимальні поступки, оскільки знає, що українська влада зацікавлена у якнайшвидшому перегляді цін на газ та кабальних газових угод 2009 року». КОСТЕНКО вважає, що «ПУТІН, в першу чергу, намагається вирішити геополітичні питання на газових переговорах, – в межах реалізації власної стратегії щодо відновлення колишнього СРСР».

Політик вважає заяви ЯНУКОВИЧА та його оточення, які свідчать про зміну геополітичних пріоритетів з Європи на Росію, – «початком масштабного обговорення україно-російських стосунків по усій площині». «Питання про пріоритетну участь у приватизації стратегічних українських підприємств, – в першу чергу, енергокомпаній, – це лише частина вимог Росії у газових переговорах з Україною», – переконаний він.

 

Юрій Костенко

Читайте також: