КОСТЕНКО вважає, що Комітет опору диктатурі має забезпечити демократичні вибори до парламенту

«Поки що опозиція не здатна організувати належний опір диктатурі, яка набуває в Україні відверто тоталітарних обрисів», - заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО на зустрічі з виборцями в Полтаві.

КОСТЕНКО вважає, що «завдання номер один Комітету опору диктатурі, - це забезпечення демократичних виборів до Верховної Ради». Крім того, за його словами, «опозиція через публічний супротив на вулиці, - як в 2004 чи в 1989-91 роках, - має не допускати владу до крайнощів».

На думку політика, «справжній опір диктатурі спроможні забезпечити лише системні реформи за прикладом країн Східної та Центральної Європи, де праві сили здійснили повний перегляд комуністичного законодавства».

Лідер УНП констатував, що «Україна за всіма показниками так і залишила тоталітарною країною, а «помаранчева» влада за 5 років не створила умов для подолання диктатури на законодавчому рівні, - ні в сфері прав людини, ні в сфері економіки, ні демократичного розвитку суспільства». За словами політика, «права людини в Україні ніяким чином не захищені, бо Кримінально-Процесуальний та Кримінальний кодекси, закони про прокуратуру та про судоустрій майже повністю списані з колишніх радянських законів». «Саме тому сьогодні ТИМОШЕНКО та ЛУЦЕНКО утримуються під вартою попри відсутність вироку суду, що неможливо в демократичних країнах», - наголосив лідер УНП.

Він констатував, що «не відбулося якісних змін в економіці з часів існування УРСР». «Загальнодержавний економічний тоталітаризм перейшов -- у олігархічний, а економіка так і залишилась монопольною», - наголосив політик. За його словами, «в Україні не з`явилися незалежні від влади та олігархів ЗМІ, які в демократичному світі виконують роль громадського контролю за владою». КОСТЕНКО зазначив, що «не створено також передумов для розвитку багатопартійної політичної системи». «5 років перебування при владі Президента ЮЩЕНКА, прем’єра ТИМОШЕНКО та «помаранчевої» парламентської більшості було абсолютно достатньо, щоб, принаймні, в законодавчому плані унеможливити повернення диктатури чи її елементів», - наголосив КОСТЕНКО.

Юрій Костенко

Читайте також: