КОСТЕНКО вважає, що облгази не повинні потрапити в руки «Газпрому»

«Подальшим посиленням енергетичної залежності від Росії загрожує Україні допущення «Газпрому» до приватизації облгазів», – заявив народний депутат України, член Комітету ВРУ з ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Так політик прокоментував заяву голови Фонду держмайна України Олександра РЯБЧЕНКА, що «Газпром» є одним з головних претендентів на купівлю держпакетів акцій газопостачальних компаній. ФДМУ планує приватизувати 20 облгазів за липень-серпень.

 

«Контроль над облгазами дозволить «Газпрому» підім’яти під себе газові мережі, диктувати ціни комунальному сектору, а також захопити за газові борги стратегічні та прибуткові підприємства України», – вважає політик. Натомість, за його словами, «Нафтогаз України», який втратить найприбутковіших промислових покупців, накопичуватиме астрономічні борги, що врешті-решт призведе до втрати ГТС України».

КОСТЕНКО нагадав, що «Україна, яка приєдналася до Енергетичного співтовариства ЄС, зобов’язана виконувати директиви Третього енергопакету, який забороняє мати справу з будь-якими монополістами, які одночасно видобувають газ та володіють газотранспортними та газопостачальними компаніями». «Сьогодні «Газпром» і так є монополістам на оптовому ринку України», – наголосив КОСТЕНКО.

Політик зазначив, що «норми Третього енергопакету ЄС обмежують вплив «Газпрому» на економіку ЄС, який набув загрозливого характеру після повзучої приватизації газовим монополістом магістральних трубопроводів та газорозподільних мереж в країнах ЄС». Так, за його словами, «на початку червня парламент Естонії прийняв закон, що передбачає примусовий продаж естонським концерном Eesti Gaas, головним акціонером якого є «Газпром», своєї газорозподільної мережі». Метою закону є приведення стану на естонському ринку у відповідність до директив ЄС. «Таким же шляхом має йти і Україна», – зазначив політик.

Юрій Костенко

Читайте також: