КОСТЕНКО знає, чому ПУТІН пов`язує реставрацію Російської імперії з 2015 роком

«Кремль пов`язує плани реставрації імперії з 2015 роком, коли планується запуск «Південного потоку», який вибере значну частину газу з української ГТС та позбавить Україну серйозних важелів тиску на Росію в разі чергової газової війни», - заявив народний депутат України, член парламентського Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. За його словами, «Україна має не більше 1,5-2 роки на розгортання масштабного процесу євроінтеграції, оскільки після цього часу Росія посилить агресивний енергетичний тиск». Так політик прокоментував заяву ПУТІНА, що «на рубежі 2015 року ми можемо підійти до реалізації ідеї створення Євразійського союзу».

«Кремль вважає, що за умов позбавлення України монопольного статусу держави-транзитера російського газу в ЄС, шанси на повернення українців в «сім'ю братніх народів» різко збільшаться», - наголосив КОСТЕНКО. Він нагадав, що «запуск обхідного проекту «Південний потік», який очікується 2015 року, вкупі з "Північним потоком" дозволить Росії за 5-7 років фактично спустошити українську ГТС, вибравши звідти майже 100 млрд кубометрів «європейського» газу». За його словами, «ЄС в цьому разі уже не буде активним «третейським суддею» при врегулюванні газових конфліктів, які розв`язує Росія для тиску на Україну».

Як зауважив КОСТЕНКО, «українська влада в чергове демонструє відсутність жодної геополітичної стратегії, тоді як МЕДВЕДЄВ та ПУТІН руками проросійського лобі в українській владі послідовно заганяють Україну в «сіру зону» задля реалізації своїх імперських планів». На переконання КОСТЕНКА, «Кремль зараз буде робити все, щоб виграти час до 2015 року, - сприяти максимальній дестабілізації політичної ситуації в Україні, а також «заморожуванню» будь-яких реформ в українському ПЕК, які б зменшували залежність від російського газу». В той же час, за словами політика, «росіяни зацікавлені, щоб якомога довше діяли газові угоди 2009 року та Харківські - 2010, які дозволяють наростити максимальні обсяги українського зовнішнього боргу». Політик не виключає, що «Кремль найближчим часом навіть надасть Києву тимчасові знижки на газ в обмін на політичні поступки та контроль над стратегічними підприємствами, щоб виграти час для остаточного підриву транзитних позицій України». Політик застеріг українську владу «від таких фатальних помилок».

«Побудова рівноправних стосунків з Росією та перегляд несприятливих для України газових угод в міжнародному арбітражі можливі лише в разі поглиблення інтеграційних процесів з ЄС, - в першу чергу, на енергетичному ринку, - а також підписання угод про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС», - переконаний лідер УНП. На його думку, «Україна в разі створення тристороннього газового консорціуму з ЄС та Росією на умовах Європейської енергетичної хартії та енергетичних директив ЄС має всі можливості, щоб «заморозити» будівництво обхідного російського «Південного потоку». «Платою ж за чергову дозу російського «наркотика» стануть перспективи подальшого незалежного розвитку України», - наголосив політик.

Юрій Костенко

Читайте також: