КУШНІРУК: Різниця газових тарифів – боргова яма "Нафтогазу"

"Регулярні  позики "Нафтогазу"  для погашення  боргів перед "Газпромом"  є наслідком диспропорції  ціни для промислових  і приватних споживачів  газу," - таку думку  висловив експерт  з економічних питань, член Центрального проводу Української народної партії, Борис КУШНІРУК, коментуючи наміри "Нафтогазу" взяти майже 2 млрд. грн. позики через продаж ОВДБ "Ощадбанку".

Представник УНП відзначив, що "сьогодні часто  у промислових цілях  використовується газ за тарифом для населення, тобто свідомо заниженим. Скажімо, якщо врахувати, що у багатьох регіонах є чимало підпільних виробництв, наприклад, хлібопекарень, де використовується газ за низькою ціною під прикриттям місцевих облгазів, то пізніше цю "різницю" змушений компенсувати за свій рахунок НАК "Нафтогаз".

Борис КУШНІРУК вважає, що для "уникнення  подібної ситуації необхідно зрівняти вартість газу для промисловців і  звичайних споживачів. Тоді перестануть маскувати виробництва під приватного споживача, оскільки це втратить свої переваги. Більше того, реальна ціна газу вища, і рано чи пізно її потрібно буде підвищувати, що дозволить плідніше працювати у напрямку зменшення енерговитрат".

Економіст також зауважив, що "найбільш незахищені верстви можуть отримувати допомогу на оплату за комунальні послуги". "Це буде дешевше для державного бюджету. Натомість кошти, які сьогодні "Нафтогаз" використовує для погашення боргів, можна у вигляді безвідсоткових кредитів спрямувати на енергоощадні технології для населення. В кінцевому випадку виграє і економіка, і споживач. Приклади зниження витрат на опалення вже є. Скажімо, у багатьох сучасних будинках витрати на ЖКГ нижчі у 2-3 рази, ніж в аналогічних, де не використовується енергозбереження", - резюмував Борис КУШНІРУК.

Новини з областей

Читайте також: