ЛУГАНЩИНА. УНП через суд вимагає від регіонала публічних вибачень за висловлювання про мову

Голова Луганської обласної організації Української народної партії Валентин ТКАЛИЧ судитиметься з депутатом

Луганської обласної ради від Партії регіонів Родіоном МІРОШНИКОМ через образливі слова останнього  про українську мову. Він підготував позов до Ленінського районного суду м. Луганська стосовно висловлювань МІРОШНИКА про те, що дітей, яких навчають української мови, «позбавляють усього і вирощують недорасу».

 

6 липня на засіданні сесії обласної ради під час обговорення питання про політичну ситуацію, яка склалася в Україні через ухвалення закону «Про засади державної мовної політики», Родіон МІРОШНИК сказав таке: «Українську мову гноблять, українську мову треба захистити!» Да что ж это за язык такой несчастный, если его нужно защитить от всего, если этот язык должен расти в оранжерее?  То - есть получается, что на этом языке, если мы учим своих детей, то мы лишаем их всего, мы растим просто недона…, недорасу». Цей виступ поширили у ЗМІ та соціальних мережах.

Лідер луганської УНП вважає, що депутат-регіонал порушив ст.24 Конституції України, яка декларує, зокрема, недопустимість привілеїв чи обмежень за мовними ознаками.

«Я навчався у школі українською мовою, за що громадянин МІРОШНИК Родіон Валерійович публічно назвав мене «недона…, недорасою», порушивши положення Конституції про те, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом», - говорить політик.

ТКАЛИЧ просить суд визнати МІРОШНИКА винним у порушенні його громадянських прав та змусити його публічно вибачитися.

УНП, Луганська область

Читайте також: